Czytasz: Na Sylwestra pod Spodek? Jest dodatkowa komunikacja

Na Sylwestra pod Spodek? Jest dodatkowa komunikacja

Specjalne autobusy, tramwaje i pociągi dowiozą na Sylwestrową Moc Przebojów.

Specjalne kursy 26 linii autobusowych i 4 tramwajowych oraz cztery specjalne nocne pociągi przygotowują w związku z organizowaną w Katowicach zabawą sylwestrową regionalni organizatorzy i przewoźnicy komunikacji publicznej.

Największa zabawa w woj. śląskim - Sylwestrowa Moc Przebojów – po raz trzeci z rzędu może przyciągnąć na plac przed katowickim Spodkiem tysiące osób. Ponieważ najpewniej będą to mieszkańcy całej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii i okolic, organizator komunikacji publicznej w większej części regionu (KZK GOP) oraz Koleje Śląskie przygotowały specjalne połączenia.

Sylwestrowa scena pod Spodkiem jest już gotowa

Sylwestrowa Moc Przebojów - Sylwester 2017/2018 w Katowicach - autobusy

Jak wynika z informacji katowickiego samorządu, tej nocy według specjalnego sylwestrowego rozkładu jazdy kursowało będzie łącznie 26 linii autobusowych docierających w różne strony regionu, m.in. do Będzina, Bytomia, Chorzowa, Dąbrowy Górniczej, Gliwic, Mikołowa, Mysłowic, Piekar Śląskich, Rudy Śląskiej, Siemianowic Śląskich, Tarnowskich Gór, Sosnowca czy Zabrza (oraz większości dzielnic Katowic).

Miasto przypomina, że ze względu na wyłączenie w Sylwestra ok. godz. 14 ulic w okolicy Spodka i ronda im. gen. Jerzego Ziętka (nie dotyczy to tunelu Drogowej Trasy Średnicowej), od tego czasu autobusy komunikacji miejskiej będą poruszały się w tej części miasta zmienionymi trasami.

Poznajcie gwiazdy sylwestra w Katowicach

Według informacji katowickiego magistratu dodatkowe kursy będą realizowane przez autobusy oznaczone numerami: 5, 12, 30, 37, 40, 168, 115, 600, 632, 673, 674, 689, 808, 814 oraz 30N, 76N, 77N, 130N, 297N, 657N, 672N, 830N, 840N, 905N, 906N i 908N. Linie te będą kursowały według specjalnych rozkładów jazdy na Nowy Rok.

Sylwestrowa Moc Przebojów - Sylwester 2017/2018 w Katowicach - zmiana organizacji ruchu

Wobec zamknięcia możliwości przejazdu tramwajów w rejonie Spodka, w Sylwestra i sylwestrową noc zmieni się organizacja ruchu także tego środka komunikacji. Wstrzymany zostanie ruch tramwajowy na alei Korfantego i ulicy Chorzowskiej. Tramwaje Śląskie w noc sylwestrową będą poruszały się wzdłuż ulic Warszawskiej, 3 Maja i Gliwickiej, obsługując tamtejsze przystanki.

Sylwester w wielkim mieście? Zobaczcie gdzie się bawić

Sylwestrowa Moc Przebojów - Sylwester 2017/2018 w Katowicach - tramwaje

Wśród tramwajowych linii specjalnych pojawią się: S5 i S9 jadące do zachodniej części metropolii oraz linie S21 i S26 w kierunku jej zagłębiowskiej części.

Dokładne informacje nt. funkcjonowania komunikacji miejskiej KZK GOP w noc sylwestrową mają znajdować się na stronie kzkgop.pl. Wszystkie połączenia będą płatne według aktualnych taryf.

Sylwestrowa Moc Przebojów - Sylwester 2017/2018 w Katowicach - pociągi

Wzorem ubiegłych lat specjalne połączenia dla uczestników zabawy w Katowicach przygotowały też Koleje Śląskie. Po godz. 1. w nocy z katowickiego dworca odjadą cztery składy w kierunku Gliwic, Rybnika, Tychów oraz Zawiercia, które zatrzymają się łącznie w 19 miejscowościach.

Pociąg do Gliwic ma odjechać o godzinie 1:20., do Tychów Lodowiska o godzinie 1:30, do Zawiercia przez Zagłębie o godzinie 1:35, a do Rybnika o godz. 1:40. Ceny za przejazd będą zgodne z normalną taryfą, a bilety – prócz automatów i kanałów elektronicznych – będzie można kupić w trzech działających przez całą noc kasach Kolei Śląskich w hali głównej dworca. Szczegółowe informacje zamieszczono na stronie kolejeslaskie.com.

Przyjeżdżający na zabawę samochodami będą mogli pozostawić je na parkingu przy ul. Murckowskiej, przy cmentarzu komunalnym (bezpłatny; do Strefy Kultury i Dworca dowiezie stamtąd co 20 minut w godzinach 18:00–21.30 oraz 1:20-4:00 autobus S5), na parkingu przy ulicy Sądowej (bezpłatny), a także na parkingu przy ulicy Chełkowskiego (za opłatą zgodną z regulaminem). (PAP)

autor: Mateusz Babak

edytor: Marek Michałowski

Czytaj więcej

Komentarze
To cię zainteresuje