Relacja

Sylwestrowa noc spokojna, wieczór mniej. Na pasach zginęły dwie osoby

Choć, jak twierdzą śląskie służby, sylwestrowa noc przebiegła spokojnie, wieczorem doszło do dwóch potrąceń pieszych. Na pasach pod Zawierciem i w Kłobucku zginęły dwie osoby.

Do pierwszego tragicznego w skutkach wypadku doszło w sobotę ok. 18:50, w Dobrakowie, w powiecie zawierciańskim. Na nieoświetlonym przejściu dla pieszych zginęła 72-letnia kobieta potrącona przez samochód.

Nieco ponad pół godziny później, przy ul. Zamłynie w Kłobucku auto potrąciło 56-latka. - Mężczyzna także przechodził po pasach, ale w miejscu nieoświetlonym. Zginął na miejscu – mówi oficer centrum zarządzania ruchem śląskiej policji. Dodaje, że noc sylwestrowa przebiegła już spokojnie. - Nie mieliśmy żadnych zgłoszeń – potwierdza Centrum Kryzysowe Wojewody Śląskiego.

Noc ze smogiem

Zimna sylwestrowa noc przyniosła za to przekroczenie norm pyłu zawieszonego w powietrzu. Szczególnie odczuli to mieszkańcy Zabrza, Bytomia, Rudy Śląskiej, Świętochłowic, Piekar Śląskich, Siemianowic oraz Chorzowa. Ciężko oddychało się też w powiecie żywieckim. Centrum Kryzysowe wydało tu powiadomienie o ryzyku przekroczenia poziomu alarmowego dla pyłu zawieszonego w powietrzu.

Pięć pługopiaskarek

Jak nad ranem 1 stycznia poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, wszystkie drogi krajowe w województwie śląskim są przejezdne. - Na sieci dróg krajowych w województwie aktualnie pracuje pięć pojazdów do zimowego utrzymania – mówią przedstawiciele GDDKiA.

Czytaj więcej

 

 

 

Napisz do autora m.nykiel@silesion.pl
Zmiana kategorii na: Turystyka