Czytasz: Święty Mikołaj pracuje niedaleko. Nie wierzycie?

Święty Mikołaj pracuje niedaleko. Nie wierzycie?

W drewnianej chatce, ze staromodnym drewnianym biurkiem i aniołkiem do pomocy. Tu pracuje św. Mikołaj. Zaledwie 60 kilometrów od centrum Katowic.

O tym, gdzie jesteśmy świadczy już napis nad wejściem. „Park św. Mikołaja” mieni się setkami lampek i zaprasza do przekroczenia progu. Zimą przekraczają go głównie maluchy. - To właśnie głównie dla nich stworzyliśmy całą krainę – mówią właściciele parku w Zatorze. Gwarantują, że zabawy będzie tu co niemiara.

Dumna królowa śniegu

Park grudniowego świętego w czapce z pomponem urządzono na skraju lasu. Między drzewami rozciągają się linki z gwiazdkami. Zimowe motywy zdobią też niemal każdy skrawek zielonej trawy. - Choć wszystko wygląda lepiej, gdy pokryte jest śniegiem - mówią pracownicy parku.

Nie brakuje tu jednak nietopniejących, błyszczących bałwanków z marchewką zamiast nosa i reniferów z wężów świetlnych. Najważniejsze ciągną jednak biały powóz królowej śniegu. Ta z dumą trzyma lejce i z góry patrzy na odwiedzających.

Blonwłode aniołki i ożywający pod wpływem guzika...piraci

Gdzie ustawiają się najdłuższe kolejki? Oczywiście do drewnianej chatki świętego Mikołaja, ale zanim do niej dotrzemy, zatrzyma nas jeszcze mnóstwo innych rzeczy. Zwłaszcza takich, który ożywają pod wpływem...magicznego guzika. Na przykład blondwłose aniołki grające na trąbkach czy ruszające się postaci z szopki bożonarodzeniowej. Albo...piraci z Karaibów. Kilka kroków dalej skorzystać możnamy także z krytego lodowiska albo kina 3D.

Złoty dzwoneczek

Puntem kulminacyjnym wycieczki po parku w Zatorze jest jednak chatka świętego Mikołaja. Drewniany domek nie jest duży, ale bardzo przytulny. Sam święty, w pięknym stroju i z długą, białą brodą wita wszystkich bardzo serdecznie. - Zwłaszcza grzeczne dzieci - mówi i potrząsa swoim złotym dzwonkiem.

Park czynny jest w tygodniu od 10 do 17, w święta zaś od 12 do 19. Bilety wstępu zaczynają się od 35 zł (przy zakupie online).

Czytaj więcej