Czytasz: Świętują z Rafałem Sonikiem

Świętują z Rafałem Sonikiem

Rafał Sonik opowie o swojej pasji i biznesie.

We wtorek 7 listopada o godz. 11 rybnicki Wydział Biznesu, Finansów i Administracji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach obchodzić będzie swoje Święto, które kalendarzowo przypada 20 listopada. Uczelnia współpracuje z biznesem oraz samorządami i - jak na taką uczelnię przystało – wydziałowe święto spędzi także w ich gronie.

"Pasja i biznes"

W rybnickim kampusie przy ul. Rudzkiej 13c w tym dniu wykład wygłosi człowiek sukcesu, przedsiębiorca, sportowiec i filantrop – Rafał Sonik.

Sonik jest pierwszym Polakiem, który indywidualnie wygrał legendarny Rajd Dakar. Przed historycznym sukcesem, który odniósł w styczniu 2015 roku trzykrotnie stawał na podium tej morderczej rywalizacji. Na swoim koncie ma również sześć zwycięstw w Pucharze Świata FIM oraz sześć tytułów mistrza kraju. Aktualnie jest jednym z najlepszych, najbardziej wszechstronnych i doświadczonych quadowców naszego globu.

Rafał Sonik to także przedsiębiorca, który sprowadzał do Polski tak liczące się marki, jak McDonald’s, czy British Petroleum. Obecnie koncentruje się na Gemini Holding – firmie, która w oparciu o polski kapitał i polskie zasoby buduje i zarządza centrami handlowymi na południu Polski. Sonik od ponad 20 lat wspiera Stowarzyszenie Siemacha.

UE w Rybniku od 15 lat

W uroczystości weźmie udział także prezydent Rybnika Piotr Kuczera oraz studenci, uczniowie zaprzyjaźnionych szkół średnich, przedstawiciele władz uczelni i wydziału, zaproszeni goście instytucji publicznych i środowiska biznesowego.

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach jest obecny w Rybniku od 2002 roku. Początkowo kształcił studentów w formule Rybnickiego Ośrodka Naukowo-Dydaktycznego. W 2014 roku władze podjęły decyzję o stopniowym przekształceniu ośrodka w zamiejscowy Wydział Biznesu, Finansów i Administracji. W październiku 2015 roku Wydział rozpoczął swoją działalność dydaktyczną, przyjmując profil praktyczny kierunku Finanse i Rachunkowość.

Czytaj więcej