Czytasz: Świetlice terapeutyczne w Załężu i Chorzowie potrzebują pomocy

Świetlice terapeutyczne w Załężu i Chorzowie potrzebują pomocy

Pieniądze przydadzą się m.in. na otwarcie sosnowieckiej filii.

Dobiega końca organizowana już po raz piąty świąteczna akcja „Uskrzydlamy”, prowadzona przez Stowarzyszenie Dom Aniołów Stróżów. Jej celem jest zbiórka pieniędzy na utrzymanie świetlic terapeutycznych i klubów dla dzieci i młodzieży w katowickim Załężu i Chorzowie Batorym.

W tym roku do akcji dołączyło aż 150 partnerów, w tym ponad 30 nowych. Świąteczne kiermasze zorganizowano w 18 miejscach, w ponad 50 lokalizacjach można natomiast kupić kalendarz „Pasja. Prestiż. Potencjał. Katowice – miasto ludzi wolnych”. Dochód z jego sprzedaży również przekazany zostaje stowarzyszeniu.

- Finał akcji zaplanowaliśmy na 25 stycznia 2018 roku, ale już widzimy, że padną rekordy. Jest więcej partnerów, więcej miejsc, gdzie sprzedajemy świąteczne ozdoby, pierniki i kalendarze – mówi Monika Bajka, prezeska stowarzyszenia.

W Sosnowcu powstanie nowa świetlica 

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów od 20 lat działa na rzecz dzieci, młodzieży i rodzin pogórniczych, pohutniczych, wykluczonych społecznie.

Prowadzi świetlice i kluby w Chorzowie Batorym i katowickim Załężu, a od przyszłego roku będzie wspierać także społeczność sosnowieckiej dzielnicy Juliusz.

- To dla nas bardzo ważny czas i niezwykle ważna akcja. Wspaniałe jest to, że z roku na rok jest z nami coraz więcej partnerów, wolontariuszy i dobrych ludzi, dla których los naszych podopiecznych jest ważny. Bardzo to uskrzydlające – podkreśla Monika Bajka.

W zeszłym roku w akcji „Uskrzydlamy” wzięło udział ponad 200 wolontariuszy oraz 132 partnerów - restauracje, kawiarnie, szkoły, uniwersytety, domy kultury, NOSPR, firmy z wielu różnych branż, centra handlowe, księgarnie, kwiaciarnie, cukiernie, salony fryzjerskie i salony urody i wielu, wielu innych. Było wśród nich 30 lokali gastronomicznych oraz piekarni i cukierni, 9 salonów fryzjerskich i salonów urody, 15 szkół, przedszkoli i uczelni wyższych. Upieczono i udekorowano ponad 10 tys. pierników. Zebrano aż 73 659,81zł!

Kalendarz charytatywny dla Aniołów można kupić także poprzez Internet: http://allegro.pl/kalendarz-pasja-prestiz-potencjal-i7020526457.html#shippingInfo 

oraz poprzez stronę: http://www.planplaneta.com/pl/sklep/produkt/803-kalendarz-pasja-prestiz-potencjal-katowice-miasto-ludzi-wolnych-1

Czytaj więcej