Czytasz: Święta na bielskiej starówce [ZOBACZ PROGRAM]

Święta na bielskiej starówce [ZOBACZ PROGRAM]

W niedzielę na rynku wystąpi zespół Pectus. Specjalne atrakcje startują już dziś!

Święta na bielskiej starówce na stałe wpisały się już w miejski krajobraz. I w tym roku atrakcji nie zabraknie. Będzie jarmark, konkursy dla dzieci i koncerty.

Tegoroczna gwiazda to zespół Pectus

Do udziału w świątecznym jarmarku zaproszone zostały firmy produkujące wyroby regionalne, restauratorzy, mający w ofercie potrawy i napoje regionalne oraz beskidzcy twórcy ludowi. Podczas imprezy na rynku wystąpią zespoły muzyczne, które wykonają najpiękniejsze polskie i zagraniczne kolędy. Na scenie zaprezentują się m.in.: Katarzyna Dendys-Kosecka, zespół Ampli Fire i gościnnie Izabela Kapiasová, zespoły Chwila, Kamuflaż, Damian Luber Quartet, Małgorzata Stasiaczek i Three Generations, Kapela Folkowa z Wapienicy, Grupa Furmana, Studio Piosenki Charisma. Gwiazdą będzie zespól Pectus, który wystąpi w niedzielę o godz. 16.

Będzie i jarmark

Stoiska gastronomiczne usytuowane zostaną na rynku, a stoiska handlowe na ulicy Wzgórze i na placu Bolesława Chrobrego. Zorganizowany zostanie także konkurs na najpiękniejsze stoisko. Tak, jak co roku, na placu Bolesława Chrobrego będzie pięknie oświetlona, wysoka choinka, a na schodach u podnóża zamku ustawiony zostanie telebim.

Mikołaj i Śnieżynka z prezentami

Atrakcji nie zabraknie też dla najmłodszych, zorganizowane zostaną bezpłatne warsztaty zdobienia pierniczków oraz robienia ozdób choinkowych. Czynna będzie bezpłatna karuzela, a Mikołaj ze Śnieżynką będzie częstować najmłodszych słodyczami. Paczki świąteczne otrzymają też dzieci ze świetlicy środowiskowej.

Święta na starówce odbywać się będą na placu Bolesława Chrobrego i na ulicy Wzgórze, od piątku do niedzieli. Jarmark czynny w piątek od godziny 15 do 20, a w sobotę i w niedzielę od godziny 12 do 20.

Czytaj więcej