Czytasz: Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w województwie śląskim

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w województwie śląskim

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany jest od 2008 roku w 160 krajach świata.

Każdego listopada organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, rozwijania start-upów, powrotu na rynek pracy, negocjowania z pracodawcą, budowania własnej marki i wielu innych.

Wyjątkowość Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości opiera się na dobrowolnym zaangażowaniu ogromnej liczby firm, szkół, uniwersytetów, instytucji państwowych i osób prywatnych. Projekt odbywa się w naszym kraju już od dekady. W tym czasie Polska wyrosła na jednego z liderów międzynarodowego ruchu na rzecz przedsiębiorczości, a w wydarzeniach odbywających się w ramach ŚTP każdego roku bierze udział ponad 100 000 osób. Z tej okazji organizatorzy podsumują, co zmieniło się na polskiej scenie biznesowej i start-upowej przez ostatnie 10 lat.

Program Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w województwie śląskim wypełniony jest po brzegi różnorodnymi wydarzeniami – w inicjatywę zaangażowało się ponad 20 partnerów, którzy organizują blisko 70 wydarzeń. Pełna lista dostępna jest w programie oraz na stronie internetowej www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl.

Większość wydarzeń jest bezpłatna i można się na nie zapisać bez względu na wiek. Wystarczy wyszukać interesujące nas wydarzenia i zarejestrować się przez stronę internetową projektu lub skontaktować się z osobą odpowiedzialną za spotkanie.

Koordynatorem regionalnym Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w naszym województwie jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Czytaj więcej