Czytasz: Dzisiaj świętują psy

Dzisiaj świętują psy

1 lipca przypada Światowy Dzień Psa.

1 lipca swój dzień obchodzą… wszystkie psiaki. Z tej okazji Koleje Śląskie postanowiły przygotować niespodziankę dla czworonogów i ich właścicieli – w dniu swojego święta psy będą mogły bezpłatnie podróżować pociągami.

>> Światowy Dzień Psa 2017:  1 lipca psy jeżdżą koleją za darmo <<

Światowy Dzień Psa 1 lipca

Czworonogi świętują 1 lipca, dzięki inicjatywie czasopisma "Przyjaciel Pies". Dzień Psa został ustanowiony w 2007 roku. Celem święta jest oddanie hołdu najlepszemy przyjacielowi człowieka. Dzień Psa ma również za zadanie promowanie wszelkich akcji mających na celu pomóc bezdomnym i potrzebującym psom. Organizacje działające na rzecz poprawy bytu psów organizują tego dnia akcje mające zwrócić uwagę na dolę merdających pupili.

>> Dzień Psa - zobaczcie psy, które zawładnęły Fabryką Porcelany w Katowicach <<

Z okazji Dnia Psa wszystkim psom życzymy wszystkiego najlepszego, a im właścicielom przede wszystkim tego, by odwzajemniali psią przyjaźń!

>> Bezdomne psy z Katowic czekają na adopcję <<

Dzień Psa - 10 powodów dla których warto mieć psa ! - wg Fundacji Obrony Praw Zwierząt Anaconda

Powód 1: pies Cię nie ocenia. Nie obchodzi go jak wyglądasz, ile masz kilogramów nadwagi, z kim się zadajesz, nie przeszkadza mu twoje chrapanie ani muzyka, jakiej słuchasz. A co najważniejsze, nie interesuje go nawet zasobność twojego portfela!

Powód 2: pies zawsze Cię powita. Nikt nie powita Cię z taką radością, kiedy skonany wrócisz po całym dniu pracy do domu. A co najlepsze, jeśli w drzwiach stanie piękna Penelope Cruz czy przystojny George Clooney – on i tak wybierze właśnie Ciebie.

Powód 3: pies ułatwia nawiązywanie kontaktów towarzyskich. Nawet nie wiesz, jak wielu psich przyjaciół można poznać podczas spacerów z czworonogiem. Pies ułatwia również kontakty damsko-męskie. Nie ma lepszego sposobu na podryw niż przesympatyczny pupil.

Powód 4: pies może mieć pozytywny wpływ na twoje dziecko. Dobry kontakt dziecka z psem wspomaga jego rozwój emocjonalny i społeczny. Uczy respektu, szacunku, wrażliwości oraz odpowiedzialności wobec zwierząt i ludzi.

Powód 5: pies zawsze Cię wysłucha. Psu możesz się wyżalić, pochwalić czy zwierzyć z największych sekretów. Zawsze znajdzie dla Ciebie czas i nigdy nie da po sobie poznać, że go nudzisz. A co najważniejsze – zachowa dla siebie wszystkie twoje tajemnice.

Powód 6: psy mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Właściciele tych czworonogów odczuwają większą radość życia, są bardziej aktywni i mniej podatni na stres. Dowiedziono również, że osoby posiadające psa mają niższy poziom cholesterolu i tłuszczu.

Powód 7: przy psie zapomnisz o nudzie. Nie masz co zrobić z wolnym czasem, brakuje Ci zajęcia? Pies dostarczy człowiekowi niezapomnianych wrażeń. Pogryzione meble i buty, mokre plamy na dywanie, zabawa w "co mi zrobisz, jak mnie złapiesz", zjadanie śmieci na spacerach, sierść w talerzu zupy – to mniej ekstremalne przykłady.

Powód 8: pies to doskonała wymówka. Nie wiesz jak skończyć nudną rozmowę telefoniczną, jak wykręcić się ze spotkania czy wyjść wcześniej z nieudanego przyjęcia? Wystarczy powiedzieć magiczne zdanie: bardzo mi przykro, ale muszę wyjść z psem na spacer. To naprawdę działa!

Powód 9: pies pomaga prowadzić aktywny tryb życia. Od dawna planujesz zmienić swój tryb życia na bardziej aktywny, ale wciąż brak Ci motywacji. Pies sprawi, że ruch na świeżym powietrzu stanie się dla Ciebie przyjemnością. Zyskasz też towarzystwo na długie spacery.

Powód 10: zyskasz przyjaciela na dobre i na złe, który zawsze będzie Ci wierny. Czy może być coś cenniejszego?

Dzień Psa 2017 - pamiętajmy o tych, które nie mają domu

W województwie śląskim tysiące czworonogów czekają na adopcję. W kropki, paski, łatki. Kundelki i rasowe czekają na poprawę swojego losu. Na Dzień Psa przpominamy - adoptowane psy ze schroniska potrafią odwdzięczyć się bezgraniczną miłością i radością. Dlatego, zamiast planować zakup psa, zastanówmy się nad adopcją czworonoga. Może właśnie dziś? Może Dzień Psa jest idealnym momentem?

>> Dzień Psa - Bezdomne psy z Katowic czekają na adopcję <<

Dzień Psa MEMY - najlepsze memy cz. 1

Dzień Psa MEMY - najlepsze memy cz. 2

Czytaj więcej