Silesion.PL

serwis informacyjny

Światowy Dzień Mieszkalnictwa. Forum Mieszkaniowe 2023

budowa budynek blok budownictwo blok mieszkalny

Ponad trzydzieści lat temu pierwszy poniedziałek października został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych Światowym Dniem Mieszkalnictwa (World Habitat Day). W tym roku święto przypada 2 października. To szansa na publiczne zwrócenie uwagi na codzienne wyzwania osób dotkniętych problemami mieszkaniowymi.

Problemy mieszkaniowe to obecnie jedno z najpoważniejszych wyzwań w Polsce. Co czwarta osoba w Polsce deklaruje, że doświadcza problemów mieszkaniowych. Kryzys mieszkaniowy towarzyszy nam od lat, a w ostatnim czasie staje się coraz bardziej odczuwalny – wysokie stawki czynszów, ograniczone możliwości pozyskania kredytu na zakup mieszkania i wysokie stopy procentowe, rosnące koszty energii i ogrzewania dotykają niemal każdego.

Fundacja Habitat for Humanity Poland od lat nie tylko jest na pierwszej linii i wspiera osoby zmagające się z trudnościami, ale promuje również rozwiązania systemowe w zakresie poprawy sytuacji mieszkaniowej” – podkreśla Katarzyna Przyblska z Fundacji Habitat for Humanity Poland.

W dniach 2-3 października 2023 r. Fundacja Habitat for Humanity Poland organizuje Forum Mieszkaniowe „W stronę lepszego mieszkalnictwa”. Forum od lat jest doskonałym miejscem dyskusji na temat problemów i prób wypracowywania rozwiązań mieszkaniowych. Partnerem tego wydarzenia jest UNHCR, Agenda ONZ ds. Uchodźców.

Uczestnicy tegorocznego Forum będą mieli możliwość zająć się takimi kwestiami, jak: społeczne agencje najmu, modele współpracy pomiędzy sektorem publicznym i prywatnym w zakresie podaży mieszkań dostępnych cenowo, ubóstwo energetyczne, sytuacja mieszkaniowa i rozwiązania dla osób z Ukrainy. Porozmawiamy także o roli mieszkalnictwa w programach wyborczych.

Tak bardzo wyczekiwane przez wszystkich dostępne cenowo mieszkania to przede wszystkim inwestycja społeczna w człowieka, w rodzinę i kolejne pokolenia. Mamy nadzieję, że w czasie Forum wspólnie wypracujemy rozwiązania, które zostaną wdrożone, aby poprawić sytuację mieszkaniową w Polsce” – dodaje Katarzyna Przybylska.

Fundacja Habitat for Humanity Poland

Fundacja Habitat for Humanity Poland działa w Polsce od 30 lat na rzecz ograniczenia ubóstwa mieszkaniowego. Organizacja wspiera niezamożne osoby, które nie mają gdzie mieszkać lub mieszkają w nieodpowiednich warunkach. Wizją Habitat Poland jest „Świat, w którym każdy ma godne miejsce do życia”. Fundacja powstała w 1992 roku i do dnia dzisiejszego  pomogła prawie 690 000 osób w potrzebie mieszkaniowej.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023