Czytasz: Światowa Giełda Birofilów w Tychach

Światowa Giełda Birofilów w Tychach

Już po raz trzeci kolekcjonerzy z całego świata prezentują swoje zbiory.

Do Tychów zjeżdżają kolekcjonerzy piwnych gadżetów. W piątek rozpoczyna się tu trzecia Światowa Giełda Birofilów. Udział zapowiedziało w niej ponad 500 osób z całego świata.

Są wśród nich birofile m.in. z USA, Brazylii Argentyny, Australii czy Nowej Zelandii. Część z nich jest w mieście już od wczoraj. Przyjechali kamperami, w których przywieźli niezliczoną ilość puszek, butelek, kufli, kapsli czy podstawek, każdy z tych przedmiotów związany jest oczywiście z piwem.

- Impreza organizowana jest co dwa lata. Tegoroczna edycja jest trzecią z kolei, pierwsza odbyła się na Słowacji, druga w Stanach Zjednoczonych a trzecią organizujemy tu, w Tychach – mówi Rafał Idczak jeden z organizatorów giełdy.

- Kolekcjonerów jest już ponad 800 z prawie 40 krajów – dodaje.

Oprócz tego, co uczestnicy imprezy na giełdę ze sobą przywieźli, będą również mieli okazję podziwiać m.in. piwne żetony, miniaturki samochodów i wagonów do przewozu piwa, czy różnorodne szkło, każdy z tych przedmiotów pochodzi z krajów, w których warzy się piwo. Giełda nie bez powodu jest bowiem organizowana w Tychach. Miasto, może pochwalić się ponad 400-letnią tradycją warzenia piwa.

Tyskie Browary Książęce przez dwa dni będą oczywiście udostępnione birofilom.

Giełda rozpoczyna się w piątek w południe w namiocie przy Hali Sportowej, przy ul. Piłsudskiego i potrwa do godz. 20. Jutro start już o godz. 9. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, podczas giełdy będzie można spróbować wszystkich rodzajów piw z tyskiego browaru. Warto ze sobą zabrać piwne gadżety, będzie można je sprzedać lub się nimi wymienić.

Czytaj więcej