Czytasz: Świąteczny Stół Pajacyka już 2 grudnia!

Świąteczny Stół Pajacyka już 2 grudnia!

Weźmie w niej udział 759 miejsc z całej Polski.

Polska Akcja Humanitarna zaprasza do udziału w kolejnej edycji Świątecznego Stołu Pajacyka. To jednodniowa akcja charytatywna, w ramach której właściciele restauracji, kawiarni i barów przekazują 10% dziennego obrotu na rzecz programu dożywiania dzieci Pajacyk. W tym roku akcja odbędzie się 2 grudnia i weźmie w niej udział 759 miejsc z całej Polski.

W sobotę 2 grudnia już po raz szesnasty będzie można zasiąść przy Świątecznym Stole Pajacyka. Tego dnia każdy może zjeść dobry posiłek, ciastko lub napić się ulubionej kawy i razem z Polską Akcją Humanitarną wspierać dzieci, które dotyka problem niedożywienia. 10% dziennego obrotu zaangażowanych w akcję restauracji, kawiarni, pizzerii i barów zostanie przekazana na rzecz programu Pajacyk. W jego ramach PAH od 1998 roku dofinansowuje w polskich szkołach i świetlicach posiłki dla potrzebujących uczniów i uczennic, którzy nie są objęci działaniami ośrodków pomocy społecznej.

Podczas zeszłorocznej edycji akcji aż 589 lokali gastronomicznych z całej Polski przekazało 120 135,92 złotych, za które PAH ufundowała ponad 30 000 posiłków wydawanych dzieciom w ramach Pajacyka. - Świąteczny Stół Pajacyka cieszy się coraz większym powodzeniem. W tym roku mamy szansę pobić kolejny rekord, do akcji zgłosiło się 759 miejsc z całej Polski! Mamy nadzieję, że dzięki temu uda się zapewnić jeszcze więcej pełnowartościowych posiłków dla dzieci – mówi Michał Serwiński, koordynator akcji.

Swój udział w akcji zadeklarowały samodzielne restauracje, cukiernie, kawiarnie, bary, pizzerie, burgerownie i pierogarnie z niemal 50 miejscowości w całym kraju. Przy Świątecznym Stole Pajacyka będzie można usiąść również w lokalach sieci Starbucks Polska, Grycan, Krowarzywa, ETNO CAFÉ i Wild Bean Cafe na stacjach BP. Pełna lista miejsc biorących udział w akcji znajduje się na stronie Świątecznego Stołu Pajacyka. Akcja jest również obecna w mediach społecznościowych – można dołączyć do wydarzenia na Facebooku oraz obejrzeć i podać dalej spot akcji.

Czytaj więcej