Czytasz: Świąteczne swetry: hit czy obciach?

Świąteczne swetry: hit czy obciach?

Kojarzą nam się z nieudanymi prezentami oraz filmem Bridget Jones. Czy gryzące swetry w pingwiny, mikołaje oraz renifery są obciachowe?

- Noszę świąteczne swetry, bo same w sobie podkreślają klimat świąt. Nie spotkałem się do tej pory z wyśmianiem, albo dziwnymi opiniami na temat mojego stroju. Większość znajomych reaguje pozytywnie - uśmiechając się i gratulując odwagi, że zdecydowałem się założyć mój świąteczny sweter 3D - z dumą przekonuje Bartek, właściciel swetra z pingwinkiem.

Świąteczne swetry - MODA ZZA OCEANU

Świąteczne swetry prawdopodobnie pojawiły się w latach 80-tych, kiedy to w modzie pojawiły się tzw. ubrania oversize. Były popularne szczególnie w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie.

- Te swetry to taki typowy angielski humor. One były fajne w latach 80-tych, a teraz? Przecież każdy wygląda w nich głupio. Ludzie zakładają je chyba tylko dla żartu - komentuje Victoria Munson, brytyjka.

SMUTNE, GRYZĄCE Świąteczne swetry

Pan Jan wspomina czasy dzieciństwa, kiedy to "za bajtla" jego mama co roku pruła stare swetry i robiła z nich nowe, w sam raz na święta.

- Te swetry rosły z nami - ze mną i moim młodszym bratem. Mama chciała, aby te swetry wyglądały inaczej, starała się bardzo, stosowała jakieś specjalne ściegi. Mimo tej całej miłości i poświęcenia, my ich bardzo nie lubiliśmy, bo nie tylko były strasznie smutne (w tamtych czasach nie było tylu kolorów włóczek) to jeszcze nas gryzły! - wspomina.

Świąteczne swetry MOGĄ BYć HITEM

Zdaniem Mileny Bakalarskiej, stylistki i kreatorki wizerunku, świąteczne sweterki są świetnym pomysłem, by urozmaicić naszą świąteczną garderobę. Można je zestawić z codziennymi ubraniami, osiągając oryginalny efekt.

- Jeśli połączymy je ze zwykłymi dżinsami, to będziemy faktycznie wyglądać jak Bridget Jones. Jeżeli zestawimy je z krótką spódniczką czarną, czarnymi rajstopami, szpilkami i na to zarzucimy marynarkę, to ta równowaga się zachowa. Takie sweterki świąteczne traktowałabym jako element zabawy w stylizacji. Modą trzeba się bawić! - dodaje.

 

Świąteczne swetry - zobacz galerię najbrzydszych świątecznych swetrów:

Kiedyś świąteczne swetry były traktowane obciachowo. A dziś? Nosicie świąteczne swetry? Komentujcie.

Czytaj więcej