Czytasz: Supermarkety bez zagranicznych produktów

Supermarkety bez zagranicznych produktów

Wiecie, że dziś jest Dzień Polskiej Żywności? Co by zostało, gdyby ze sklepów usunąć zagraniczne towary. Niemcy to już sprawdzili.

Taki eksperyment zaplanował jeden z niemieckich supermarketów. Klienci, którzy ostatnio odwiedzili jeden ze sklepów sieci Edeka, doznali szoku.

W Hamburgu z półek sklepowych zniknęły zagraniczne produkty i zostały same... puste półki. Dyrekcja sklepu w ten sposób chciała pokazać swoim klientom, jak mógłby wyglądać sklep bez produktów z innych krajów. O akcji na swoim Twitterze poinformował Zbigniew Hołdys, zamieszczając film z wnętrza sklepu.

Jak tłumaczy sieć Edeka, puste półki są odpowiedzią na rasistowskie protesty osób, które domagały się jedynie niemieckich produktów w sieci.

Akcja wywołała szok i konsternację. Klienci, którzy zobaczyli puste półki, nie mogli uwierzyć, jak mało produktów pochodzi z kraju. Jedynie w pojedynczych miejscach zostały kolorowe paczki z produktami. 

W sklepie umieszczono również napisy, które miały wyczulić klientów na ksenofobię. Na półkach można było przeczytać: "Bylibyśmy biedniejsi bez różnorodności" oraz "Tak puste są półki bez obcokrajowców". 

dOBRE, BO POLSKIE 

Jak podoba Wam się ta akcja? Co jeśli wchodząc do polskich sklepów, zastalibyście taką samą sytuację... Właśnie dziś mogłoby się to zdarzyć, ponieważ obchodzimy Dzień Polskiej Żywności.

Na to nietypowe wydarzenie można patrzeć z przymrużeniem oka, ale można wykorzystać je również do przemyśleń. Jakie produkty królują w naszych domach?

 

Czytaj więcej