Czytasz: Super konkurs dla doktorantów śląskich uczelni

Super konkurs dla doktorantów śląskich uczelni

Tylko do 10 listopada trwają zapisy do konkursu z zakresu komunikacji naukowej Three Minute Thesis.

Tylko do 10 listopada trwają zapisy do konkursu z zakresu komunikacji naukowej Three Minute Thesis, który zarówno na Śląsku, jak i na Politechnice Śląskiej jest organizowany po raz pierwszy. W konkursie mogą wziąć udział doktoranci ze wszystkich śląskich uczelni. Rejestracja trwa do 10 listopada.

Ogólnoświatowy konkurs z zakresu komunikacji naukowej został zapoczątkowany i opracowany przez The University of Queensland w Australii. Dotychczas organizowany był przez 600 uczelni i instytucji w 59 państwach. Uczestnicy mają zaledwie 3 minuty na to, aby w sposób ciekawy i przystępny dla szerokiego grona odbiorców opowiedzieć o swoich badaniach i przedmiocie zainteresowań.

Poza treningiem zdolności komunikacyjnych i popularyzacją swoich badań uczestnicy mają możliwość zdobycia nagród. Główna nagroda to 2 000 zł, za drugie miejsce przewidziano 1 000 zł, a za trzecie 500 zł. Dodatkowo będą również nagrody publiczności oraz specjalne nagrody sponsorskie.

Organizatorem pierwszej na Śląsku edycji konkursu jest Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej we współpracy z Uczelnianą Radą Samorządu Doktorantów.

Szczegóły dotyczące konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.cpn.polsl.pl, w zakładce „3MT”. Wypełnione karty zgłoszeniowe należy przesyłać drogą mailową na adres konkurs3mt@gmail.com. Eliminacje odbędą się 24 listopada, a finał 8 grudnia.

Czytaj więcej