Czytasz: Tylko u nas! Super Bowl z naszymi futbolistami

Tylko u nas! Super Bowl z naszymi futbolistami

03:19
Amerykańska knajpa, burgery, kilkunastu zawodników futbolu amerykańskiego z krwi i kości. Z taką oprawą oglądaliśmy niesamowite zwycięstwo "Patriotów", czyli New England Patriots!

Super Bowl 2017 wynik

Przypomnijmy, że finał amerykańskiej ligi NFL jest co roku wielkim wydarzeniem sportowym, które skupia ponad 100 milionów widzów. Z tej okazji kilka drużyn z naszego województwa zaaranżowało własne spotkania podczas 51. finału Super Bowl, w których drużyna New England Patriots pokonała Atlanta Falcons wynikiem: 34 - 28.  

Zawodnicy m.in. z Zagłębia Steelers Interpromex, Silesia Rebels, czy Hammers Łaziska Górne zorganizowali wspólne oglądanie meczów, połączone z różnymi atrakcjami m.in. rozmowami z fanami, rozdawaniem autografów, czy przebieraniem gości w stroje sportowe.

FUTBOL AMERYKAŃSKI W NASZYM REGIONIE

Futbol amerykański w województwie śląskim rozpoczął się w 2006 roku od drużyny, która nazywała się AZS Silesia Miners. Na początku futboliści trenowali w Rudzie Śląskiej by z czasem przenieść się do Katowic. Z czasem przybyło bardzo dużo drużyn, które debiutowały w regionalnej i polskiej lidze.

- Był taki okres, że przybywało bardzo drużyn futbolowych. Teraz jednak jest ich mniej, są mocniejsze i ich poziom wyrównał się. Obecnie najlepszą drużyną jest Tychy Falcons, którzy grają w top lidze, czyli w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce - tłumaczy Szymon Widera, prezes Zagłębie Steelers Interpromex.­

Zdaniem Michała Jagieły, prezesa Gliwice Lions, dzisiaj nie ma już tak naprawdę regionu czy większego miasta w Polsce, gdzie nie byłoby drużyny futbolu amerykańskiego i tutaj także Śląsk ma całkiem pokaźną rzeszę zawodników uprawiających ten sport w kilku klubach sportowych.

"Mieliśmy taki Super Bowl w Sosnowcu"

Szymon Widera w rozmowie z Silesion.pl wspomina sosnowiecki Super Bowl, czyli mecz charytatywny American Day.

- Nie wiedzieliśmy ile będzie osób i wynajęliśmy tylko jedną trybunę dla 1750 osób. Dwie godziny przed rozpoczęciem nie mieliśmy już biletów. To było wielkie widowisko. Wówczas graliśmy mecz derbowy z Silesia Rebels, który wygraliśmy. American Day to był poryw Ameryki, który mam nadzieję, że uda nam się jeszcze zorganizować - tłumaczy Widera.

Oglądaliście 51. Super Bowl? Jak wrażenia?

Czytaj więcej