Czytasz: ŚUM sprzedaje teren po Szkieletorze

ŚUM sprzedaje teren po Szkieletorze

Śląski Uniwersytet Medyczny ogłosił przetarg na 4,3 hektara ziemi w Sosnowcu

Śląski Uniwersytet Medyczny ogłosił przetarg na 4,3 hektara ziemi w Sosnowcu. To teren po niedokończonym budynku Wydziału Farmaceutycznego ŚUM.

Na skrzyżowaniu ulic Ostrogórskiej i Rozwojowej rozpoczęto w latach 70-tych budowanie 14-piętrowego wieżowca, do którego planowano przeniesienie Wydziału Farmaceutycznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Budowy zaprzestano w 1993 roku. ŚUM podjął kilka prób sprzedaży ziemi z niedokończonym budynkiem, jednak żadna się nie powiodła. Popularny szkieletor został przeznaczony do wyburzenia i runął w listopadzie 2016 roku.

Teraz teren idzie pod młotek. Do licytacji 4-hektarowej działki można stanąć, jeśli złoży się ofertę do 14 lutego do godziny 11.30. Sama licytacja rozpocznie się o godz. 12.00 w sali senatu ŚUM w Katowicach przy ul. Poniatowskiego 15. Uczelnia wymaga od potencjalnego kupca wpłacenia wadium wynoszącego 535 tys. zł (5 proc. ceny wywoławczej, które zostanie zwrócone do 3 dni po zakończeniu licytacji). Cena działki to 10 mln 715 tys. zł + VAT. Od oferentów wymagana jest także zgoda na rozporządzanie nieruchomością, którą wydaje Prezes Prokuratorii Generalnej RP.

Teren został oczyszczony i przygotowany dla inwestorów. Obecnie na tym obszarze nie znajduje się nic, poza zielenią. Przetarg obejmuje 19 zwartych działek. Cały teren jest dobrze skomunikowany. 

Czytaj więcej