Czytasz: Victoria Swarovska wzięła ślub. Jej suknia zachwyca

Victoria Swarovska wzięła ślub. Jej suknia zachwyca

Pół miliona kryształków Swarovskiego. Suknia Victorii robi furorę. Zobaczcie!

O takiej sukni marzy każda panna młoda. Zdobi ją pół miliona kryształków Swarovskiego wyciętych w małe dzieła sztuki i kosztuje 780 tysięcy euro, czyli ok. 3,5 miliona złotych. Waży sporo, by 46 kilogramów. Ale z tym ciężarem świetnie poradziła sobie Victoria Swarowska, piosenkarka i dziedziczka rodu Swarovskich. To nie na nią skupione były oczy świata, a właśnie na tę bajkową kreację. Suknię stworzył dubajski projektant Michael Cinco, który robił już kreacje dla Lady Gagi, Beyonce, Jennifer Lopez czy Rihanny. Za Victorią ciągnął się ośmiometrowy welon z trenem. Na nogach miała szpilki od Jimmy’ego Choo.

Zaprosili 250 gości

23-letnia Victoria Swarowska, dziedziczka rodu, wzięła ślub ze swoim wieloletnim partnerem, prawie dwa razy starszym potentatem rynku nieruchomości, Wernerem Mürzem.

Nowożeńcy pochodzą z Austrii. Uroczystość odbyła się we włoskim Trieście. Na weselu bawiło się 250 osób.

To niewiele w porównaniu z weselem, jakie szykuje Leo Messi. Piłkarz chce zaprosić 600 osób. Wśród innych rekordów, warto wspomnieć o weselu, które odbyło się w Wielkiej Brytanii. Nigeryjska miliarderka za ślub syna zapłaciła 5 milionów funtów.

W Polsce to luksusowa marka

Przedsiębiorstwo Swarovskich założone przez szlifierza szkła, Daniela Swarovskiego, istnieje od 1895 roku. Grupa firm jest dziś własnością około dwustu członków rodziny. Kryształki ze szkła ołowiowego zdobią biżuterię, ubrania, porcelanę, telefony komórkowe oraz tipsy. Kryształki montowane są też wewnątrz odblasków instalowanych na polskich drogach. W Polsce jest 17 butików Swarovskiego. Tyle samo mieści się w Brukseli. Za granicą marka nie jest uznawana za tak luksusową, jak w naszym kraju.

Czytaj więcej