Czytasz: Sukces śląskiej policji. Zatrzymano gangsterów od nielegalnych przelewów

Sukces śląskiej policji. Zatrzymano gangsterów od nielegalnych przelewów

Mundurowi z Katowic zatrzymali dwóch obywateli Rumunii legitymujących się...francuskimi dokumentami. To część międzynarodowej szajki zajmującej się nielegalnymi transferami pieniędzy.

Policjanci z wydziału do walki z cyberprzestępczością katowickiej komendy wojewódzkiej zdobyli informację o grupie przestępczej, która zajmuje się nielegalnym transferem środków płatniczych.

- Jej członkowie, posługując się fałszywymi dokumentami, otwierali na terenie Polski rachunki bankowe, poprzez które przelewane były z Wielkiej Brytanii pieniądze - mówi oficer prasowy śląskiej policji.

Dodaje, że finalnie pieniądze trafiały do Rumunii, gdzie sprawcy wypłacali je w bankomatach lub nabywali za nie tak zwane kryptowaluty.

Zatrzymany pod bankiem, który oszukał

Śledczy zajmujący się tą sprawą ustalili, że dwóch członków grupy może przebywać na terenie Knurowa. Po przybyciu na miejsce policjanci z Katowic wraz ze śledczymi z Gliwic ustalili, że sprawcy zameldowali się w jednym z hoteli i mogą poruszać się samochodem marki Audi Q7. Jednego z nich policja zatrzymała w okolicy...banku.

Okazało się, że 44-letni obywatel Rumunii, miał przy sobie pięć francuskich dokumentów tożsamości oraz umowę na prowadzenie rachunku bankowego w placówce, z której właśnie wyszedł. - Rachunek został założony na jeden z fałszywych dokumentów, które znaleziono przy zatrzymanym - podkreśla dyżurny.

fot: Policja Śląska

Miał przy sobie 11 francuskich dokumentów tożsamości

Drugiego z podejrzanych policja zatrzymała w hotelu, w którym mieszkał razem z 44-letnim wspólnikiem. 35 latek miał przy sobie aż 11 francuskich dokumentów tożsamości ze swoim zdjęciem. Śląscy policjanci zabezpieczyli ponad 15 tys. euro w gotówce, laptopa, kilka telefonów komórkowych i kilkanaście kart SIM.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty podrobienia dokumentu, za co grozi im 5 lat więzienia. Obaj zostali tymczasowo aresztowani na dwa miesiące, a śledczy sprawę określają jako rozwojową.

CZYTAJ TAKŻE: Policja rozbiła gang narkotykowy

Czytaj więcej