Czytasz: Stylistka z Katowic w sesji dla Vogue'a

Stylistka z Katowic w sesji dla Vogue'a

Sukces Mileny Bekalarskiej. Pomogła stworzyć okładkę portugalskiego magazynu mody

 Stylistka Milena Bakalarska w Vogue

- Cieszę się jak małe dziecko, że pomagałam tworzyć (moją pierwszą, ale mam nadzieję nie ostatnią, okładkę VOGUE Portugal! - powiedziała nam Milena Bekalarska, stylistka z Katowic, która podczas tej sesji w Warszawie została asystentką portugalskiego stylisty Paulo Macedo.

Po pracy w Furelle i przy własnych stylizacjach, Milena Bekalarska latem ubiegłego roku wyjechała do stolicy na staż w magazynie Glamour. Realizuje też własne projekty, m.in. ubierała Jarosława Kuźniara.

- Od lipca mieszkam w Warszawie. Miałam wyjechać na chwilę, ale zostałam na dłużej. Bardzo dużo się uczę, chciałabym kiedyś pracować jako stylistka dla renomowanych magazynów mody. Może zagranicą - zdradza Milena. 

Jak trafiła do pracy przy okładce Vogue'a?

- Magda Jagnicka z Glamour zabrała mnie w sierpniu jako swoją asystentkę do Paryża na sesję dla firmy APART z piłkarzem Grzegorzem Krychowiakiem.  Fotografem był Marcin Tyszka.  Podobnie jak w sesji dla portugalskiego Vogue'a. To było dla mnie ogromne wyróżnienie. Bardzo się starałam jak najlepiej wypaść - opowiada Milena.

W styczniu otrzymała telefon, że poszukują asystentki dla Macedo. Zgodziła się od razu.

- Moim zadaniem było mu pomagać i przewidywać, co może być potrzebne. Nożyczki, szpilki, igła, nici, taśmy, to wszystko zawsze noszę przy sobie. Na okładce Vogue'a jest Małgosia Bela, cudowna dziewczyna, topmodelka z Polski. Szykowałam i segregowałam podczas sesji jej ubrania: Chanel, Dolce Gabbana, Prada, Gucci.  Ogarniałam, co się da, pomagając i ucząc się wszystkiego, co się da od Paulo Macedo i całej ekipy - mówi Milena.

Na co dzień skromna pani inżynier, absolwentka Politechniki Śląskiej, prowadzi swoją firmę i bloga.

- Staż w Glamour to taka trampolina. Człowiek dostaje szansę. Ja zawsze traktowałam to przede wszystkim jak możliwość uczenia się wszystkiego od wszystkich. Bycie stylistką to także fizyczna praca. Ale tego akurat się nigdy nie bałam, bo ja jestem dziewczyna ze Śląska. Jestem przyzwyczajona do ciężkiej pracy - śmieje się Milena.

 

Czytaj więcej