Silesion.PL

serwis informacyjny

Studniówki – Dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalnej agencji ochrony

Stódniówka - zdjęcie ilustracyjne

Luty to czas studniówek. Ważny czas dla młodzieży. Obecnie wiele szkół decyduje się na zorganizowanie zabawy dla uczniów poza placówką edukacyjną. Najczęściej studniówki odbywają się w restauracjach hotelowych lub innych prywatnych lokalach. Organizując bal maturalny, należy szczególnie zadbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników. Dlaczego zatem warto skorzystać z usług profesjonalnej agencji ochrony?

Warszawa, 31.01.2024 – Na początku warto zastanowić się, kto jest odpowiedzialny za zapewnienie bezpieczeństwa na studniówce. Wiele zależy od miejsca, w którym jest organizowany bal. Jeśli studniówka odbywa się w szkole, uznaje się ją za imprezę szkolną i w takim przypadku bezpieczeństwo uczniów spoczywa na dyrektorze danej placówki edukacyjnej. Jeżeli jednak zabawa ma miejsce w lokalu z ochroną, wówczas za bezpieczeństwo odpowiada zatrudniona agencja. Sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana w przypadku imprezy odbywającej się w lokalu bez ochrony. Wówczas o bezpieczeństwo uczestników musi zadbać zarówno właściciel lokalu, jak i organizatorzy, czyli rodzice lub uczniowie albo dyrekcja szkoły. W takiej sytuacji szczególnie warto zastanowić się nad możliwością skorzystania z usług zewnętrznej firmy ochroniarskiej.

Seris Konsalnet, lider w branży ochrony, oferuje kompleksowe rozwiązania skupiające się nie tylko na fizycznym bezpieczeństwie, ale również na stworzeniu atmosfery, w której młodzież może bez obaw cieszyć się swoim świętem.

Kluczowymi elementami ochrony studniówki są monitorowanie dostępu do miejsca imprezy oraz nadzór nad zachowaniami uczestników. Seris Konsalnet kładzie duży nacisk na stałe szkolenie swojego personelu, aby każdy z pracowników był w pełni przygotowany do działania w różnorodnych, nawet najbardziej niespodziewanych okolicznościach. Szkolenia obejmują zarówno aspekty techniczne, jak i psychologiczne, co jest kluczowe w pracy z młodzieżą.

Dzięki wyszkolonemu personelowi Seris Konsalnet dba o to, by na teren imprezy dostawały się wyłącznie upoważnione osoby, a wszelkie sytuacje mogące zagrozić bezpieczeństwu były szybko identyfikowane i neutralizowane.

Ochrona podczas studniówek to coś więcej niż tylko dbałość o fizyczne bezpieczeństwo – mówi Mariusz Dydycz, Dyrektor Sprzedaży Usług Ochrony Fizycznej w Seris Konsalnet. – To tworzenie środowiska, w którym młodzież może swobodnie i bezpiecznie się bawić.

Ochrona na studniówce jest odpowiedzialna za przeciwdziałanie wszelkim aktom przemocy. W przypadku fizycznej agresji pracownicy szybko interweniują, a w skrajnych przypadkach mają prawo wezwać policję.

Każde zabezpieczenie imprezy jest dostosowane indywidualnie, uwzględniając specyfikę miejsca, liczbę uczestników oraz charakter wydarzenia – mówi Mariusz Dydycz. – Oferowane usługi obejmują nie tylko standardową ochronę fizyczną, ale także nowoczesne rozwiązania w zakresie monitoringu i systemów alarmowych. Dzięki temu organizatorzy mają pewność, że ich studniówka jest nie tylko radosnym, ale i bezpiecznym wydarzeniem.

Mariusz Dydycz podkreśla również, że inwestycja w profesjonalną ochronę to również element budowania pozytywnego wizerunku szkoły i poczucia odpowiedzialności za bezpieczeństwo uczniów.

Koszt usługi, w porównaniu do całkowitego budżetu imprezy, nie jest znaczący, a korzyści płynące z profesjonalnej ochrony są bezcenne.


O firmie Seris Konsalnet

Największa firma branży bezpieczeństwa i ochrony w Polsce oraz część międzynarodowej Grupy Seris – jednego z globalnych leaderów w branży Security. Firma działa od blisko 30 lat, świadcząc usługi w każdym segmencie rynku Security: ochronie fizycznej, monitoringu obiektów stacjonarnych oraz monitoringu GPS pojazdów, a także projektowaniu i realizacji technicznych systemów zabezpieczeń. Zapewnia ochronę fizyczną ponad 3600 obiektów, a usługę monitoringu świadczy dla 66 000 obiektów stacjonarnych i 13 000 pojazdów. Wśród klientów Grupy Seris Konsalnet można znaleźć największe sieci handlowe, banki, przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, obiekty strategiczne, firmy przemysłowe oraz jednostki wojskowe. Firma posiada zaawansowane zaplecze technologiczne: centralną stację monitorowania alarmów, systemy informatyczne oraz największy w Polsce dział projektowy. W skład Grupy wchodzi również spółka Seris Konsalnet Cleaning, oferująca usługi profesjonalnego utrzymania czystości dla firm

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024