Czytasz: Studio obchodziło swoje 70-te urodziny!

Studio obchodziło swoje 70-te urodziny!

Zrealizowano tutaj ponad tysiąc filmów rysunkowych, w tym takie przeboje jak serie o Bolku i Lolku, Reksiu, Baltazarze Gąbce.

Wczoraj w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej odbyła się gala z okazji jubileuszu 70-lecia Studia Filmów Rysunkowych.

Fot. STUDIO FILMÓW RYSUNKOWYCH

To jedna z najsłynniejszych i najstarszych polskich wytwórni filmów animowanych.  Powstała jesienią 1947 roku. Zrealizowano tutaj ponad tysiąc filmów rysunkowych, w tym takie przeboje jak serie o Bolku i Lolku, Reksiu, Baltazarze Gąbce czy filmy pełnometrażowej jak np. "Wielka podróż Bolka i Lolka", "Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie" czy "Gwiazda Kopernika".

W trakcie sobotniej uroczystości list z gratulacjami od wicepremiera Piotra Glińskiego, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odczytał poseł Grzegorz Puda. Jednocześnie przyznane przez Ministra odznaczenia otrzymali zasłużeni twórcy i pracownicy bielskiej wytwórni.

Wydarzeniem wieczoru był koncert zespołu Karimski Club zatytułowany "Kuba i Śruba. Odlot". Karimski Club to międzynarodowa grupa muzyczna czerpiąca z wielu kultur i gatunków muzycznych, której założycielem i liderem jest Karim Martusewicz, znany m.in. z zespołu Voo Voo. Muzycy wsparci na scenie grupą uzdolnionych muzycznie dzieci, brawurowo wykonali piosenki inspirowane najnowszą serią Studia Filmów Rysunkowych "Kuba i Śruba".

www.sfr.com.pl

Czytaj więcej

Komentarze
To cię zainteresuje

Czytaj więcej