Czytasz: Student otrzymał niemal 180 tys. zł na badania!

Student otrzymał niemal 180 tys. zł na badania!

Student z Politechniki Śląskiej otrzymał nagrodę ministra nauki i szkolnictwa wyższego

Gliwicka Politechnika Śląska może pochwalić się ogromnym osiągnięciem. Ich student, Dawid Połap, dwudziestotrzylatek z Wydziału Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej, zdobył nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu "Diamentowy Grant". Obiecujący matematyk otrzymał 178 554 zł na badania w zakresie analizy obrazów dwuwymiarowych i kategoryzacji składowych za pomocą metod sztucznej inteligencji. 

– Mój projekt polega na detekcji i klasyfikacji obiektów na obrazach 2D. Projektowane metody lokalizują, analizują, a następnie rozpoznają każdy napotkany obiekt. To innowacyjny projekt ze względu na podejście od strony modelowania rozwiązań za pomocą technik sztucznej inteligencji i wielorakiego zastosowania w życiu codziennym. Moje badania potrwają trzy lata i będą prowadzone na Wydziale Matematyki Stosowanej w Gliwicach – powiedział „MSI” Dawid Połap.

Jest to ogromy sukces, biorąc pod uwagę, że łączna ilość prac nadesłanych przez studentów wynosiła 277, a Ministerstwo wybrało wyłącznie 83 wnioski.

I na koniec dobra wiadomość dla Śląska - Dawid zamierza pozostać na gliwickiej politechnice.

Czytaj więcej