Czytasz: Studencie! Rusza tydzień z dizajnem

Studencie! Rusza tydzień z dizajnem

Przez pięć zwykłych, roboczych dni, Wydział Projektowy ASP w Katowicach koncentruje się na designie. Będą warsztaty, nie tylko dla artystów.

W październiku Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznało Wydziałowi Projektowemu ASP w Katowicach kategorię A+. Tak wysokiej oceny nie otrzymała żadna inna Akademia Sztuk Pięknych w Polsce.

Rozpoczynający się dziś tydzień warsztatów i wykładów to dobra okazja żeby samodzielnie przekonać się, co tak bardzo urzekło ekspertów z ministerstwa.

5 dni z dizajnem

– W śląskiej gwarze słowo „beztydzień" oznacza dni powszednie. Przez pięć zwykłych dni, zapraszamy do niezwykle intensywnego zajmowania się dizajnem. W programie warsztaty i wykłady dostępne bez względu na rok studiów, a duża część z nich jest otwarta także dla studentów innych uczelni. To dobra okazja żeby popracować nad zadaniami z różnych półek projektowych – od projektowania produktu, poprzez projektowanie usług, typografię aż po nowoczesne multimiedia – informuje Marta Więckowska, dziekan Wydziału Projektowego ASP w Katowicach.

Studenci 1 roku I stopnia mają zaplanowany obowiązkowy udział w dedykowanych warsztatach. Studenci wyższych lat są zobligowani do udziału w co najmniej 3 dniach warsztatów.

Studenci innych uczelni mogą wybierać z bogatej palety bezpłatnych propozycji. Uwaga – większość warsztatów odbywa się w grupach kilkunastoosobowych, warto szybko wysyłać zgłoszenie (niektóre warsztaty wymagają zaprezentowania pracy).

Design na BezTydzień tworzą bloki programowe:
Pierwszy rok
Multimedia
Produkt
Projektowanie w praktyce (warsztaty przygotowywane przez studia projektowe)
Typografia
User Experience
Wykłady

Pełny program dostępny jest na stronie internetowej: asp.katowice.pl.

Wszystkie warsztaty są bezpłatne.

Czytaj więcej