Czytasz: Studenci górą! Ekonomiczny z prestiżową nagrodą

Studenci górą! Ekonomiczny z prestiżową nagrodą

600 trzyosobowych zespołów rywalizowało ze sobą w trzech etapach testów online oraz zmierzyło się z pracą konkursową.

Marta Lasota, Martyna Barańska i Maciej Tuszkiewicz - studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach zwyciężyli drużynowo w 3. edycji ogólnopolskiego prestiżowego konkursu „Księgowi Przyszłości”. Finał konkursu odbył się 14 czerwca w budynku Centrum Olimpijskiego w Warszawie i połączony był z konferencją „Księgowi Przyszłości. W erze zmian”.


600 trzyosobowych zespołów rywalizowało ze sobą w trzech etapach testów online oraz zmierzyło się z pracą konkursową. Najlepsze trzy drużyny, z każdej z czterech kategorii (uczniowska, studencka, płace i kadry, zawodowa), zmierzyły się w czasie finału. Drużyna naszych studentów pn. „3xM” okazała się najlepsza w swojej kategorii. 

- Finał polegał na odpowiedzi przed komisją na problematyczne zagadnienie z rachunkowości oraz rozwiązanie dylematu etycznego w rachunkowości – mówi Maciej Tuszkiewicz, lider drużyny studentów UE Katowice.

Marta, Martyna i Maciej to studenci pierwszego roku studiów stacjonarnych II stopnia na kierunku finanse i rachunkowość, specjalności rachunkowość i rewizja finansowa. W komisji zasiadały niepodważalne autorytety z dziedziny rachunkowości. Przewodniczącym jury był prof. dr hab. Zbigniew Luty - Przewodniczący Rady Naukowej Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.