Silesion.PL

serwis informacyjny

STS Holding złożył prospekt w KNF; rozważa debiut na GPW

STS Holding złożył prospekt w Komisji Nadzoru Finansowego i rozważa pierwszą ofertę publiczną oraz rozpoczęcie notowań na GPW – podała spółka w komunikacie prasowym. STS Holding – w przypadku debiutu – byłby jedynym przedstawicielem branży zakładów bukmacherskich na GPW.

Jak podano, spółka i jej akcjonariusze nie podjęli jeszcze ostatecznej decyzji w sprawie ewentualnego IPO oraz struktury oferty. Obecnie 100 proc. akcji spółki należy do rodziny Juroszków.

Nadszedł czas, by rozważyć kolejny ważny krok. Zdecydowaliśmy się złożyć prospekt w KNF, bo wierzymy, że grupa taka jak STS, o doskonałej pozycji rynkowej, z dużą rozpoznawalnością oraz silnym zespołem menadżerskim będzie atrakcyjna dla inwestorów polskich oraz zagranicznych. Tym bardziej, że warszawski parkiet nie posiada w portfolio emitenta z sektora iGaming. Finalną decyzję o debiucie na GPW podejmiemy po zatwierdzeniu prospektu i analizie pozostałych czynników” – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes zarządu STS Holding oraz STS SA Mateusz Juroszek.

Mateusz Juroszek prezes zarządu STS Holding oraz STS SA

Grupa STS jest największą pod względem obrotów, na podstawie szacunków opartych na danych Ministerstwa Finansów, licencjonowaną grupą bukmacherską w Polsce, która działa również na skalę międzynarodową. Posiada również licencję w Wielkiej Brytanii oraz Estonii, skąd oferuje usługi na kilku rynkach.

Grupa STS w ostatnich latach zwiększyła wartość zawartych zakładów ponad dziesięciokrotnie. Wartość zawartych zakładów w 2020 roku wyniosła 3,319 mld zł. Zarząd STS Holding szacuje, że obecnie Grupa STS posiada blisko połowę udziałów w polskim rynku bukmacherskim. Ok. 85 proc. wartości zawartych zakładów pochodzi z kanałów online grupy. STS posiada również punkty przyjmowania zakładów, które znajdują się w każdym większym mieście w Polsce – łącznie na terenie kraju jest ich ponad 400. Grupa STS zatrudnia przeszło 1500 osób.

źródło:PAP Biznes