Czytasz: Strefa Google - Internetowych Rewolucji na UE Katowice

Strefa Google - Internetowych Rewolucji na UE Katowice

W poniedziałek 16 października o godz. 11:00 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach nastąpi oficjalne otwarcie strefy studenckiej od Google.

W poniedziałek 16 października o godz. 11:00 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach nastąpi oficjalne otwarcie strefy studenckiej od Google (bud. A, ul. Bogucicka 3, I piętro). To nagroda, którą wygrał uniwersytet, zwyciężając w Rankingu Uczelni Internetowych Rewolucji Google w październiku ubiegłego roku. Wtedy najwyższy odsetek studentów tej uczelni uzyskał poświadczający umiejętności cyfrowe certyfikat od Google i IAB Europe. Nagrodę o wartości 25000 zł na przestrzeń dla studentów odebrał podczas ostatniej V edycji Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw rektor dr hab. Robert Tomanek, prof. UE. Inwestycja została zrealizowana w przerwie wakacyjnej przed rozpoczęciem roku akademickiego 2017/2018.

W otwarciu strefy studenckiej od Google – Internetowych Rewolucji udział wezmą: Maciej Westerowski – przedstawiciel programu „Internetowe Rewolucje Google”, dr hab. Robert Tomanek, prof. UE – rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz studenci.

Internetowe Rewolucje to program szkoleniowy z obszaru marketingu internetowego. Skierowany jest do studentów, którzy chcą wykorzystywać wiedzę nt. e-commerce, reklamy mobilnej i mediów społecznościowych w swojej przyszłej pracy lub biznesie. Program obejmuje bezpłatny, całodniowy cykl prezentacji i szkoleń odbywających się na polskich uczelniach, po którym istnieje możliwość uzyskania certyfikatu. Certyfikat sygnowany przez Google oraz IAB Europe jest potwierdzeniem zdobytych umiejętności w obszarze marketingu internetowego. Warsztaty prowadzą przedstawiciele Google, trenerzy Internetowych Rewolucji oraz specjaliści z lokalnych partnerskich agencji. Dzięki temu studenci mają okazję nie tylko pogłębić wiedzę na temat marketingu w Internecie, ale także dowiedzieć się więcej o pracy w branży digitalowej od ekspertów w tej dziedzinie.

Ranking oraz certyfikaty Google i IAB Europe

Ranking Internetowych Rewolucji to zestawienie uczelni wspierających rozwój kompetencji cyfrowych swoich studentów. Prowadzony był od 17 kwietnia do 25 września 2016 r. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach uplasował się na najwyższym miejscu wśród polskich uczelni. Pod uwagę brano liczbę certyfikatów uzyskanych przez studentów danej uczelni w ramach programu.

Warunkiem uzyskania certyfikatu było zdanie egzaminu, który składał się z testu teoretycznego oraz pytań otwartych. Przystąpienie do egzaminu możliwe było po odbyciu szkoleń: obecność w sieci i reklama online, ecommerce i kampanie eksportowe, świat multiscreen. Certyfikat można było również uzyskać za pośrednictwem platformy Internetowych Rewolucji, metodą elearningu, po odbyciu 23 lekcji marketingu online i przystąpieniu do testu.

Cytaty z dnia odebrania nagrody (10 października 2016 r.)

– „Ta nagroda oznacza, że mamy świetnych studentów. Są aktywni, chce im się robić coś więcej. Tak wielu z nich przeszło przez cykl certyfikacji, że mamy największy odsetek certyfikowanych studentów wśród uczelni w Polsce. Uzyskali ponad 200 certyfikatów poświadczających umiejętności marketingu internetowego. To wielka duma i nadzieja (…) Ci studenci zdobyli dodatkowe kompetencje, uzupełnili te już zdobyte w cyklu kształcenia. Teraz będą bardziej konkurencyjni na rynku, bardziej innowacyjni, może założą start-up’y.” – mówił rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach prof. Tomanek odbierając nagrodę w październiku ubiegłego roku. – „O wiele ważniejszy, niż nagroda finansowa, jest jednak fakt, iż nasi studenci sami chcieli się dokształcić, sami szukali informacji. Wykorzystali szansę, jaką daje im status studenta.” – zaznaczył.

– „Kompetencje cyfrowe są dziś niezbędne na nowoczesnym rynku pracy. Studenci w Polsce coraz bardziej zdają sobie z tego sprawę i nasz program Internetowe Rewolucje cieszy się wśród nich dużym zainteresowaniem. Z przyjemnością wyróżniamy dziś Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach jako uczelnię mocno zaangażowaną w upowszechnianie umiejętności cyfrowych, tym większą, że to właśnie w województwie śląskim odbył się w ubiegłym roku pilot naszego programu” – powiedziała podczas przekazania nagrody 10 października 2016 r. Marta Bartnik, menedżer programu Internetowe Rewolucje.

Czytaj więcej