Czytasz: Wygibasy na ulicy
01:32
Murki, krawężniki, trzepaki, barierki. To elementy miasta, na których trenują chłopaki z Bar Force-Street Workout z Wodzisławia Śląskiego

Street workout to dyscyplina sportu, która polega na wykorzystaniu przestrzeni miejskiej do siłowych i wytrzymałościowych treningów. Dzięki temu można porzucić drogie karnety na siłownię i korzystać z ćwiczeń na wolnym powietrzu. Dla Michała Fryca, członka grupy Bar Force-Street Workout, to nie tylko zwykły trening.

- Dla mnie jest to spełnienie marzeń. Jest to moje hobby, coś, co lubię. Podczas pokazów staram się dać z siebie jak najwięcej. Pokazujemy, że lubimy się tym bawić. Tym sportem chcemy przekazać innym, że nie trzeba siedzieć przed komputerem, grać w piłkę, tylko można robić coś więcej. Tym bardziej, że nie trzeba do tego żadnego sprzętu. Wystarczą dwa metry kwadratowe - wyjaśnia Michał.

WZBUDZA ZAINTERESOWANIE

Street workout jest dyscypliną nową, często budzącą spore zainteresowanie przechodniów oraz starszych.

- Ludzie podchodzą, szczególnie starsi i opowiadają, że jak byli młodzi, to też ćwiczyli w taki sposób. Uważają, że jest to bardzo fajne - przekonuje Tomek Baran, uczestnik grupy.

Chłopaki w składzie: Kamil, Paskal, Michał, Adam, Tomek i Mateusz trenują od około dwóch lat. Spotykają się kilka razy w tygodniu na wspólne treningi w Wodzisławiu Śląskim oraz zimą na jastrzębskiej siłowni. Planują powiększenie zespołu. W ostatnim czasie dołączyła do nich koleżanka Asia, więc śmieją się, że sekcja damska właśnie się tworzy. Członkowie grupy planują organizację kolejnych pokazów, promocję tej idei sportu oraz zawody w street workout'cie w maju przyszłego roku.

ZOBACZ WIDEO

Czytaj więcej