Czytasz: Tragedia w Alpach. Zginął mieszkaniec Rydułtów

Tragedia w Alpach. Zginął mieszkaniec Rydułtów

Piotr Witkowski jest jedną z dwóch ofiar wypadku na Matterhornie.

 

Jak informuje portal wspinanie.pl, do wypadku doszło prawdopodobnie w środę na grani Hörnli. To najpopularniejsza droga na wierzchołek Matterhornu. Zgłoszenie o zaginięciu dotarło do służb w piątek, a ciała dwóch Polaków odnaleziono w sobotę u podnóża wschodniej ściany szczytu. Wspinacze nie byli związani, najprawdopodobniej spadli ponad 500 metrów z grani.

Z informacji portalu nowiny.pl wynika, że jedną z ofiar był 40-letni Piotr Witkowski, strażnik miejski z Rydułtów.  Urząd Miasta w Rydułtowach zamieścił już na swojej stronie kondolencje.

- Z ogromnym smutkiem i niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Piotra Witkowskiego, naszego kolegi, długoletniego funkcjonariusza Straży Miejskiej, który z oddaniem pracował w służbie mieszkańcom miasta - czytamy na stronie Urzędu Miasta w Rydułtowach.

Matterhorn to szczyt w Alpach Pennińskich, szósty pod względem wysokości samodzielny szczyt alpejski. Z wierzchołka Matterhornu opadają cztery wybitne granie: Hörnli, Lion, Zmütt oraz Furgen. Leży na granicy między Szwajcarią a Włochami. Jest jednym z najbardziej znanych szczytów świata. 

Fot. zermatt.ch