Czytasz: Strażnik miejski na ulicę! Szykują się zmiany

Strażnik miejski na ulicę! Szykują się zmiany

Nowe kamery, nowe centrum monitoringu i nowe zasady. - Straż miejska ma wyjść na ulice, a nie siedzieć przed monitorami – mówi prezydent Sosnowca.

Z ulicy Warszawskiej na Rzemieślniczą. To plan zmiany lokalizacji centrum monitoringu w Sosnowcu. Powód? Przede wszystkim rozbudowa systemu. - Pomieszczenie przy ul. Warszawskiej nie jest w stanie pomieścić kolejnych elementów miejskiego monitoringu – przyznaje Rafał Łysy, rzecznik prasowy urzędu miasta w Sosnowcu. - Przeprowadzka jest zatem konieczna – dodaje.

Zza kamery wyjdą na ulice

Ale zmiana lokalizacji centrum monitoringu to nie tylko kwestia niewystarczalności lokalu w centrum. Sosnowiec szykuje duże zmiany nie tylko w systemie, ale też zasadach funkcjonowania straży miejskiej w mieście. Prezydent Arkadiusz Chęciński szczegółów jeszcze nie chce zdradzać, ale zapowiada: - Zmiany będą duże -. Jedną z nich jest m.in. fakt, że miasto do obsługi nowego centrum monitoringu zatrudnić chce pracowników cywilnych. - Strażnicy miejscu powinni wyjść na ulice. Tu są potrzebni, nie zaś przed kamerami – zaznacza prezydent Sosnowca.

Kamera sama wykryje zagrożenie

Bezpieczeństwa mieszkańców strzec będą też nowe kamery. - Z jakością, która daje duże możliwości przy przekazywaniu nagrania policji - zaznacza prezydent Chęciński. Co więcej, sosnowiecki system monitoringu, który zacznie działać z 1 stycznia przyszłego roku, nieco wzorowany będzie na katowickim. - Kamery będą zaprogramowane tak, by móc wykrywać zagrożenia – mówią urzędnicy.

CZYTAJ TAKŻE: SUPERMONITORING? TAK, ALE W RYJ NADAL MOŻNA DOSTAĆ

Czytaj więcej