Czytasz: Strażnicy poczucia humoru. Polują na “mistrzów parkowania”

Strażnicy poczucia humoru. Polują na “mistrzów parkowania”

Straż Miejska w Gliwicach ma prawdziwe poczucie humoru. Co miesiąc wybiera dziesiątkę “mistrzów parkowania”. Musisz to zobaczyć!

Miejscy strażnicy mają swój sposób na walkę z nieprawidłowym parkowaniem. Co miesiąc, od ponad 3 lat, na swojej stronie internetowej tworzą galerię dziesięciu najlepszych “mistrzów parkowania”. Fantazje gliwickich kierowców publikują wraz z komentarzem, objaśniającym wykroczenia.

- Funkcjonariusze podczas wykonywania swoich codziennych czynności służbowych dokumentują popełniane wykroczenia. Co miesiąc wśród zdjęć szukamy perełek, publikując na naszej stronie wybraną dziesiątkę - tłumaczy Bożena Frej, kierownik Wydziału Profilaktyki i Komunikacji Społecznej Straży Miejskiej w Gliwicach.

Jak wskazują funkcjonariusze straży, bardzo często miejsca dla inwalidów, przejścia dla pieszych, czy nawet ścieżki rowerowe są zastawione przez kreatywnych kierowców.

> PRZECZYTAJ ARTYKUŁ: MISTRZOWIE PARKOWANIA KONTRA PRAWO <

źródło: Straż Miejska w Gliwicach

Projekt gliwickich strażników ma na celu zwiększenie świadomości kierowców z Gliwic na parkowanie w miejscach dozwolonych.

SKUTECZNOŚĆ “MISTRZÓW PARKOWANIA”

Czy pomysł strażników jest skuteczny? Funkcjonariusze twierdzą, że tak.  

- Do tej pory nie mieliśmy problemu z wyborem dziesiątki. Jednak z biegiem czasu widzimy, że świadomość mieszkańców Gliwic w kwestii prawidłowego parkowania wciąż rośnie. Gliwiczanie zwracają uwagę na zdjęcia, sprawdzają, gdzie dochodzi do najczęstszych wykroczeń. Przykładem jest strefa parkowania przy ulicy Zwycięstwa 4 - dodaje Frej.

KONKURS NA MISTRZA PARKOWANIA

Na początku tego roku strażnicy postanowili zorganizować wybory na Mistrza Parkowania 2016 roku. Dzięki konkursowi mieszkańcy Gliwic oraz internauci mogli głosować na najbardziej “udane” wykroczenie. Trzy najlepsze zostały odznaczone złotym, srebrnym oraz brązowym tytułem Mistrza Parkowania 2016. Już teraz wiemy, że konkurs po raz kolejny odbędzie się w połowie stycznia 2018 roku. Czy szczęśliwcy zostaną nagrodzeni?

- Nie można karać dwa razy za to samo. Pomyślimy w przyszłym roku, czy dodatkowo nagrodzić mistrzów parkowania. Nie wiem jednak, czy kierowcy chcieliby się z nami drugi raz spotkać, nawet jeśli miałoby to formę żartu - śmieje się Bożena Frej.

Czytaj więcej