Czytasz: Strażacy oraz trzej królowie u małych pacjentów

Strażacy oraz trzej królowie u małych pacjentów

Niezwykłą niespodziankę dla małych pacjentów Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka przygotowało Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce.

Kilkudziesięciu umundurowanych strażaków pojawiło się w katowickim szpitalu w poniedziałek. Wraz z nimi przybyli trzej królowie-strażacy oraz chodząca strażacka maskotka. Każdy z pacjentów otrzymał od nich w tym dniu spóźniony świąteczny prezent.

Na zakończenie wizyty strażacy ustawili się przed szpitalem, tworząc wielkie świetlne serce. Strażackie wozy włączyły w tym momencie dźwiękowe i świetlne sygnały. Wszystkiemu z okien mogli się oczywiście przyglądać mali pacjenci szpitala. 

Zobaczcie zdjęcia z akcji:

PACZKA DLA DZIECIAKA NA ŚWIĘTA OD STRAŻAKA

Akcję organizuje Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce, skupiające członków ochotniczych straży pożarnych ze Śląska (m. in. z Cieszyna-Pastwisk, Lublińca i Strzebinia), a także innych regionów Polski. Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia strażacy odwiedzili pacjentów w szpitalach m. in. w Warszawie, Poznaniu, Chorzowie i Zabrzu.

Do Katowic dotrą dopiero teraz – wszystko z powodu dużej liczby wydarzeń odbywających się w grudniu w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Oprócz działalności charytatywnej członkowie stowarzyszenia angażują się również w promocję dawstwa szpiku kostnego. 

Czytaj więcej