Czytasz: Straż Graniczna przejęła blisko dwa miliony złotych za handel "podróbkami". To rekordowa kwota

Straż Graniczna przejęła blisko dwa miliony złotych za handel "podróbkami". To rekordowa kwota

1 884 067 złotych, to kwota którą przejęli pracownicy Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej.

Zabezpieczone pieniądze pochodziły z obrotu podrobionymi towarami. Na początku listopada funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Śląskiego Urzędu Celno – Skarbowego rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się przemytem znaczących ilości towarów z podrobionymi znakami towarowymi. Zatrzymano wówczas 8 członków grupy przestępczej, z czego dwaj przywódcy zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.


Wówczas nie znaleziono jednak pieniędzy, które zatrzymani zarobili dzięki swojej nielegalnej działalności. Te udało się odnaleźć kilka dni temu, kiedy na podstawie postanowień Prokuratury Okręgowej w Bielsku – Białej powtórnie przeszukano dom jednego z podejrzanych. Równocześnie przeprowadzono przeszukanie w skrytce bankowej, która jak wynikało z wiedzy śledczych, mogła być wykorzystana przez liderów grupy do ukrywania tzw. brudnych pieniędzy.

Łącznie zabezpieczono 1 884 067 złotych. Już wcześniej funkcjonariusze zabezpieczyli majątek podejrzanych o wartości 760 000 złotych.

Śledztwo prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Bielsku - Białej przez funkcjonariuszy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej i Śląskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Katowicach nadal ma charakter rozwojowy.