Czytasz: Strach na osiedlu po zabójstwie w biały dzień

Strach na osiedlu po zabójstwie w biały dzień

W rejonie ulic Daszyńskiego i Józefowskiej w Katowicach napadnięty został 56-letni mężczyzna. Napastnik pobił go śmiertelnie, ponieważ 56-latek nie oddał mu plecaka.

Do zdarzenia doszło 29 września, w okolicy katowickiego skrzyżowania ulic Daszyńskiego i Józefowskiej, niedaleko domów jednorodzinnych. Według wstępnych ustaleń policji, 44-letni mężczyzna miał tu zaczepić spacerującego 56-latka. Chciał go okraść. Ten musiał mu się przeciwstawić, ponieważ 44-latek rzucił się na niego z pięściami, a gdy napadnięty mężczyzna nie mógł stać już na własnych nogach – zaczął go kopać. - Zabrał mu plecak wraz z zawartością, telefon komórkowy oraz zegarek. Pobitego mężczyznę zostawił na chodniku i uciekł – mówi Aneta Orman, rzecznika prasowa policji w Katowicach.

 Mieszkańcy osiedla są w szoku

Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala. Obrażenia okazały się jednak tak duże, że po kilku dniach przebywania w szpitalu, 56-latek zmarł. Mieszkańcy osiedla Daszyńskiego wciąż nie mogą otrząsnąć się po tej tragedii. - To spokojna dzielnica. Trudno uwierzyć, że na ulicy, w biały dzień mogło dojść do czegoś takiego – mówi jeden z mieszkańców osiedla Daszyńskiego. Jego sąsiadka dodaje, że miejsce, w którym 44-latek zaatakował przypadkowego przechodnia, zna bardzo dobrze. - Często spaceruję tutaj z wózkiem – przyznaje kobieta.

Zatrzymany nosił zegarek pobitego

Katowicka policja szukała sprawcy przez kilka dni. - W trakcie czynności mundurowi ustalili i przesłuchali świadków. Odzyskali też skradziony telefon, który 44-latek sprzedał do lombardu – mówi Aneta Orman. Dodaje, że mężczyznę zatrzymano w miniony piątek, w jego mieszkaniu. - Podczas zatrzymania miał na ręce zegarek należący do pokrzywdzonego – mówi rzeczniczka. Nie ukrywa, że zatrzymany 44-latek jest dobrze znany katowickim policjantom. Był już karany za rozboje i pobicia. - W ubiegłą sobotę prokurator przedstawił mu zarzuty rozboju oraz spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu skutkującego śmiercią. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące – informuje katowicka komenda policji.