Czytasz: Stoch najlepszy w Wiśle
Nasz skoczek bezkonkurencyjny podczas Pucharu Świata w Wiśle-Malince. Nagrodę wręczył mu prezydent Andrzej Duda.

Kamil Stoch powtórzył w niedzielę sukces, wygrywając zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle. Lądując najdalej na skoczni w sobotę został pierwszym Polakiem, który triumfował w konkursie tego cyklu na obiekcie im. Adama Małysza.

29-letni skoczek z Zębu kontynuuje wspaniałą passę. 6 stycznia w Bischofshofen triumfował w ostatnich zawodach oraz w całym Turnieju Czterech Skoczni, a w Wiśle nie zawiódł kibiców i wywalczył podwójne zwycięstwo. Tłumy ludzi dopingowały naszych skoczków. Atmosfera na skoczni w Wiśle była wyjątkowa.

Puchar Świata w Wiśle Malince


W niedzielę Stoch prowadził po pierwszej serii, ale w drugiej skoczył bliżej niż jego najgroźniejsi rywale i ostatecznie wyprzedził zaledwie o 1,2 pkt Norwega Daniela Andre Tandego oraz o 1,3 Słoweńca Domena Prevca. Maciej Kot zajął piąte miejsce, a Piotr Żyła - jedenaste.

Stoch po sukcesie w Wiśle umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Prezydent RP Andrzej Duda osobiście wręczył nagrodę i pogratulował Kamilowi Stochowi zwycięstwa w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle. Na Twitterze zażartował, że nie nudzą go sukcesy dwukrotnego mistrza olimpijskiego z Soczi.

Prezydent Duda zaprosił też wszystkich kibiców do Zakopanego, gdzie za tydzień w odbędą się dwa kolejne konkursy Pucharu Świata - drużynowy i indywidualny.

Czytaj więcej