Czytasz: Stoch drugi w Pucharze Świata

Stoch drugi w Pucharze Świata

Polacy wygrywają Puchar Narodów!

Niedzielnymi skokami na Letalnicy, zakończył się sezon Pucharu Świata. W jednoseryjnym konkursie zwyciężył zdobywca kryształowej kuli – Stefan Kraft. Kamil Stoch piąty. Polacy wygrywają Puchar Narodów!

Zmagania na skoczni mamuciej w słoweńskiej Planicy, były ostatnimi w sezonie Pucharu Świata. Chociaż z uwagi na warunki pogodowe, zdecydowano się na przerwanie drugiej serii, na Letalnicy byliśmy świadkami wielu dalekich lotów.

Najdalej w niedzielnym konkursie skoczył Stefan Kraft. Bezkonkurencyjnym skokiem na odległość 250 metrów, zapewnił sobie kolejne zwycięstwo. Na drugim miejscu uplasował się Andreas Wellinger. Niemiec osiągnął 238,5 metra. Podium uzupełnił weteran skoczni – Noriaki Kasai. Japończyk skoczył 239 metrów.

Najlepszym wśród biało-czerwonych był Kamil Stoch. Skoczek z Zębu, zajął w jednoseryjnym konkursie piątą lokatę (222,5 metra).

Na 11. miejscu rywalizację zakończył Piotr Żyła (228,5 metra). Maciej Kot był 14. (220,5), Dawid Kubacki 15. (223 metry), a Jan Ziobro zajął 28. lokatę (210,5 metra).

Koniec sezonu oznacza podsumowania, a co za tym idzie, ceremonię dekoracji najlepszych skoczków świata.

Kryształowa kula trafiła w ręce rewelacyjnie skaczącego Stefana Krafta. Austriak zakończył sezon z dorobkiem 1665 punktów. Na drugim miejscu znalazł się Kamil Stoch (1524 punkty), a na najniższym stopniu podium stanął Daniel Andre Tande (1201 punktów).

Mała kryształowa kula dla zwycięzcy klasyfikacji generalnej lotów narciarskich, także trafiła do Krafta (445 punktów). Na drugim miejscu znalazł się Andreas Wellinger z dorobkiem 333 punktów, a najlepszą trójkę uzupełnił Kamil Stoch (279 punktów).

Historycznym osiągnieciem jest zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów dla reprezentacji Polski. W minionym sezonie, nasi skoczkowie nie schodzili z podium konkursów drużynowych. Rewelacyjnie spisywali się również w konkursach indywidualnych. Biało-czerwoni uzbierali łącznie 5833 punkty. Na drugim miejscu znaleźli się Austriacy z dorobkiem 5586 punktów, a trzecią pozycję zajęli Niemcy (5513 punktów).

Na następne emocje, kibice skoków narciarskich będą musieli czekać aż do rozpoczęcia sezonu Letniej Grand Prix 14 lipca w Wiśle.