Czytasz: Jak wygląda wnętrze "starego-nowego" dworca w Katowicach? [ZDJĘCIA]

Jak wygląda wnętrze "starego-nowego" dworca w Katowicach? [ZDJĘCIA]

Dziś widać efekty intensywnych prac remontowych ostatnich lat. Stary dworzec nie psuje krajobrazu centrum Katowic i na stałe wpisze się w architektoniczny kanon śródmieścia.

Gmach starego dworca kolejowego w Katowicach od lat siał postrach na mapie górnośląskiej stolicy. Zbudowany w 1859 roku zabytkowy budynek przeżył kilka remontów i renowacji jednak dopiero w 2016 roku doczekał się gruntownej przebudowy.

Inwestycją  zajęła się firma Opal Maksimum, której własnością jest większa część dworca, mianowicie budynki 2, 4, 6 i 8. FIrma inwestycyjna kupiła budynek w 2015 roku w licytacji komorniczej za 7 mln złotych.

W rozmowie z Monika Przybylską przedstawicielką Opal Maksimum pytamy jak przebiegają prace renowacyjne i jak wygląda zainteresowanie obiektem.

- Zainteresowanie jest bardzo duże, ale niestety narazie  nie mogę ujawnić naszych inwestorów. Pracujemy nad kolejnymi pomieszczeniami, a najemcy je wykańczają. Na razie nie mamy ostatecznego terminu zakończenia wszystkich prac, ale intensywnie nad tym pracujemy - mówi Monika Przybylska.


W grupie inwestorów na Dworcowej znalazła się kultowa restauracja Pasibus oraz klub INQbator. Firma Opal Maksimum w swoim wpisie na ich stronie internetowej wyjaśnia potencjalnym nabywcom, dlaczego stary dworzec jest świetnym miejscem do inwestowania.

Stary Dworzec w Katowicach to nie tylko nowoczesne centrum biznesowe, ale także miejsce,  w którym znajdzie się przestrzeń dla rozrywki, kultury, gastronomii i usług. Bezpośrednie połączenie z katowickim Rynkiem oraz bliskość tętniącej życiem ulicy Mariackiej sprawia, że odnowiony Stary Dworzec ma szansę stać się miejscem, do którego będzie się wracać z przyjemnością.