Czytasz: Ta niezwykła inauguracja rusza w piątek!

Ta niezwykła inauguracja rusza w piątek!

Jeszcze tylko jedna grupa studentów w województwie śląskim nie rozpoczęła oficjalnie swoich zajęć. Jaka?

To jeden z najważniejszych momentów programu w całym roku. Podczas tego wydarzenia dziecko może poczuć dumę z wstąpienia w szeregi studentów - stanie na scenie w świetle jupiterów i odbierze prawdziwy indeks. Zapisze w nim swoje sukcesy, które osiągnie później podczas pracy z wolontariuszem. O co chodzi?

W piątek o godzinie 10.00 na stadionie GKS Katowice odbędzie się uroczysta inauguracja jubileuszowej XV edycji AKADEMII PRZYSZŁOŚCI! Jej podopieczni, dzieci ze szkół podstawowych, odbiorą indeksy i wystartują w podróż z Akademią. W województwie śląskim program obejmie małych studentów ze szkół w całym regionie.

Motywem przewodnim Gali Inauguracyjnej jest lot balonem, dlatego też dzieci zebrane na stadionie GKS odbędą taką niezwykłą podróż.

Dla mnie AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI jest właśnie jak podróżowanie balonem - mówi Ola, wolontariuszka Akademii. - To okazja do spojrzenia na świat z innej perspektywy, poznania niezwykłych osób, odkrywania nowych miejsc, zrzucania balastów oraz mierzenia się z różnymi warunkami atmosferycznymi. Te wyjątkowe chwile i sukcesy z przygody zapiszemy w dzienniku, jakim jest Indeks Sukcesów.

Dzieci, wolontariusze, rodzice, przedstawiciele szkół, uczelni, miasta, Inwestorzy Społeczni – wszyscy przyjaciele AKADEMII PRZYSZŁOŚCI spotkają się w kilkunastu miastach Polski, by wspólnie uczcić rozpoczęcie kolejnej edycji programu. W tym roku w przygodzie z Akademią weźmie udział 2300 dzieci z całej Polski.

Inauguracja w Katowicach odbędzie się 13.10.2017 o godz. 10.00 na stadionie GKS. Dzieci otrzymają indeksy oraz tytuł studentów AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Będzie na nich czekać masa różnego rodzaju atrakcji, m.in.: puszczanie baniek, mydlanych i spotkanie z piłkarzami.

Jednym z działań wspierających Akademię Przyszłości jest projekt „Rozwój metody tutoringu w AKADEMII PRZYSZŁOŚCI” finansowany ze środków przekazanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, którego głównym celem jest kształcenie profesjonalnej kadry wolontariuszy, wyspecjalizowanej w pracy metodą tutoringu, i upowszechnienie modelu pracy tutora z uczniem na terenie całej Polski.

13.10.2017 w Katowicach o godzinie 10.00 na stadionie GKS Katowice odbędzie się uroczysta inauguracja jubileuszowej XV edycji AKADEMII PRZYSZŁOŚCI! Jej podopieczni, dzieci ze szkół podstawowych, odbiorą indeksy i wystartują w podróż z Akademią. W województwie śląskim program obejmie małych studentów ze szkół w całym regionie.

 

Czytaj więcej