Silesion.PL

serwis informacyjny

Start! Zaczynamy Światowe Forum Miejskie

wuf 11 warsztaty w Parku Boguckim

wuf 11 warsztaty w Parku Boguckim

Dzieje się na mieście i słyszy się o mieście! Wczoraj wystartowało Miasteczko Młodych, a dziś na masztach zawisną flagi! To już ostatnie chwile przed oficjalnym rozpoczęciem Światowego Forum Miejskiego (WUF11) w Katowicach. 

Katowice witają gości z całego świata – fiesta na rynku i warsztaty w Parku Boguckim 

Już od wczoraj na ulicach Katowic czuć festiwalowy klimat. Wraz z otwarciem Miasteczka Młodych w Parku Boguckim, rozpoczęły się dyskusje na tematy dotyczące spraw miast i miasteczek. Przedstawiciele Rady Młodych – partnera WUF11 przygotowali trzy bloki tematyczne: integracja kulturowa, zmiany klimatyczne oraz zaangażowanie młodzieży w sprawy miejskie. Wieczorem młodzi – zarówno ciałem, jak i duchem – zostali zaproszeni na koncert Macieja Zakościelnego, a ci, którzy woleli aktywniej spędzić czas mogli to zrobić na katowickim rynku. Strefa relaksu zamieniła się w dancefloor! 

Warsztaty w Parku Boguckim
Warsztaty w Parku Boguckim

Czas dla Zgromadzeń – niedziela na WUF11 

Zgromadzenie Inicjatyw obywatelskich, Zgromadzenie Kobiet, Zgromadzenie Dzieci i Młodzieży, Zgromadzenie Biznesu, Światowe Zgromadzenie Władz Lokalnych i Regionalnych – to w ramach nich przedstawiciele poszczególnych grup społecznych będą dziś dyskutować i szukać możliwości współpracy. Zanim to nastąpi, o 8.45 przedstawiciele organizatorów szczytu wciągną flagi na maszt – to symboliczny początek wydarzenia. Wspólne otwarcie zgromadzeń odbędzie się o 9.30 w sali Audytorium w MCK. Po nim, o godzinie 11.00, rozpoczną się posiedzenia poszczególnych zgromadzeń w osobnych salach. 

A co będzie się działo na mieście? Strefa Metrolab zamieni się w przestrzeń warsztatów architektonicznych, Kato Urban Corner w Akademię Miejskiego Ogrodnika, a odwiedzający Strefę Nauki będą samodzielnie tworzyć nagrania przestrzenne z wykorzystaniem innowacyjnych technologii rejestracji. Będzie merytorycznie, aktywnie i integracyjnie! A to dopiero początek WUF11! 

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023