Czytasz: Start programu Mieszkanie+
Premier Beata Szydło podpisze dziś w Katowicach listy intencyjne określające konkretne, pierwsze lokalizacje w ramach programu Mieszkanie+.

W towarzystwie władz śląskich miast, podpisane będą listy na budowę mieszkań w ramach flagowego programu rządu dla 7 miast jednocześnie. Mieszkania mają powstać w Katowicach, Tychach, Trzebini, Skawinie, Gliwicach, Wałbrzychu i Chorzowie. Podpisanie listów odbędzie się w katowickiej dzielnicy Nikiszowiec, przy ul. Gospodarczej. 

Podstawowym celem programu jest zwiększenie dostępu do mieszkań dla osób o dochodach uniemożliwiających ich nabycie lub wynajęcie po cenach komercyjnych. Rząd chce, by w 2030 r. liczba mieszkań przypadających na 1 tys. mieszkańców osiągnęła średnią unijną, czyli 435 mieszkań. Obecnie są to 363 mieszkania.

 Innym celem programu jest zwiększenie możliwości zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych osób zagrożonych wykluczeniem społecznym (ze względu na niskie dochody lub szczególnie trudną sytuację życiową). Chodzi o zmniejszenie liczby oczekujących na najem mieszkania gminnego.