Czytasz: Starsza kobieta pochwaliła atak na Adamowicza. Nie wiedziała, że to karalne.

Starsza kobieta pochwaliła atak na Adamowicza. Nie wiedziała, że to karalne.

61-letnia kobieta została zatrzymana przez policjantów z Zabrza.

Zabrzańscy policjanci zatrzymali mieszkankę Zabrza, która za pośrednictwem jednego z internetowych portali zdecydowała się publicznie pochwalić brutalny atak na prezydenta Gdańska. 61-latka umieściła wpis w internecie godzinę po ataku.

Została namierzona i zatrzymana. Usłyszała już zarzuty publicznego propagowania przestępstwa. Przyznała się do winy i chce dobrowolnie poddać się karze. Kobieta nie spodziewała się odpowiedzialności karnej za umieszczenie wpisu. O jej dalszym losie zadecyduje zabrzański sąd.

- Jednocześnie apelujemy do wszystkich o rozsądne i odpowiedzialne korzystanie z portali i komunikatorów internetowych. Policjanci przypominają o odpowiedzialności za każde bezprawne zachowanie, a także słowa kierowane wobec innych ludzi różnymi drogami. Często znieważenia, czy kierowanie gróźb karalnych, zwłaszcza, gdy są popełniane za pośrednictwem telefonu, czy mediów elektronicznych, traktowane są przez ludzi niepoważnie. Nie zdają sobie oni sprawy, że w każdej takiej sytuacji, na wniosek osoby poszkodowanej, mogą im grozić poważne konsekwencje prawne - czytamy w apelu policji.

Osoby takie nie mogą czuć się bezkarnie. Funkcjonariusze w całym kraju na bieżąco monitorują sieć i mają możliwości ustalenia i zatrzymania sprawców tego typu przestępstw oraz pociągnięcia ich do odpowiedzialności karnej.