Czytasz: Starostwo w Wodzisławiu zszokowane. Zdelegalizuje „Dumę”?

Starostwo w Wodzisławiu zszokowane. Zdelegalizuje „Dumę”?

Z rejestru wykreślić go nie może, ale może podjąć działania zmierzające do delegalizacji. - Tak zrobię - zapowiada Ireneusz Serwotka, starosta wodzisławski.

Donos do prokuratury. Skutek? Za tydzień sprawa powinna znaleźć swój finał w sądzie. To działania Ireneusza Serwotki, starosty wodzisławskiego. Pokłosie głośnej od kilku dni sprawy neonazistów z Wodzisławia Śląskiego.

Przypomnijmy; członkowie stowarzyszenia „Duma i Nowoczesność” spotkali się w lesie, by świętować rocznicę urodzin Adolfa Hitlera. Była płonąca swastyka. Były głośne chwały ku czci fuehrera. Całość zarejestrowała kamera „Superwizjera” telewizji TVN.

Czy to legalne stowarzyszenie? Czy można je rozwiązać bez nakazu sądowego? Rodziły się pytania. We wtorek zareagował m.in. starosta wodzisławski Ireneusz Serwotka. To on sprawuje nadzór nad „Dumą”. Stowarzyszenie zostało bowiem zarejestrowane w Wodzisławiu Śląskim.

Serwotka zadeklarował chęć zdelegalizowania „DiN-u”, z takim wnioskiem poszedł już do prokuratury. - Jako starosta i od urodzenia mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego jestem zszokowany zaistniałą sytuacją - przyznaje Serwotka w rozmowie z reporterem TVN-u.

Duma i Nowoczesność zarejestrowana jest w KRS-ie jako organizacja pożytku publicznego. Działa od końca 2011 roku.

Czytaj więcej