Czytasz: Starcie dwóch wizji wolności i praw kobiet

Starcie dwóch wizji wolności i praw kobiet

Kaja Godek i Monika Rosa tuż po wyjściu ze studia programu DurczokRacja

Po co tym razem zmieniać ustawę antyaborcyjną? Teraz to zwolennicy liberalizacji przepisów wywołują burzliwą dyskusję, która przenosi się także na ulice.

Starcie dwóch wizji wolności i praw kobiet: Kaja Godek i Monika Rosa. Co mówiły tuż po wyjściu ze studia programu #DurczokRacja? Zobaczcie!

Kaja Godek dla Silesion.pl

Zdaniem Kai Godek, obecnie prawa do życia się nie gwarantuje wszystkim. W sposób bardzo brutalny mają być dyskryminowane niepełnosprawne dzieci, a w kwestii ludzkiego życia, nie można mówić o jakichkolwiek kompromisach.

- Protestuję przeciwko nazywaniu tych manifestacji protestami kobiet - mówi o czarnych marszach Kaja Godek. - Na tych protestach są głównie młodzieżówki różnych lewicowych partii, które szukają odbicia, żeby znaleźć się w parlamencie - dodaje.

Monika Rosa dla Silesion.pl

Monika Rosa podkreśla, że aborcja jest realnym problemem polskich kobiet. Zamykanie oczu i udawanie, że tego probelmu nie ma, nie spowoduje, że sam zniknie. Jej zdaniem kobiety powinny mieć prawo do samodzielnego podejmowania decyzji np. o urodzeniu chorego dziecka.

- Czarny protest rok temu i teraz kolejne wyraźnie pokazują, że część społeczeństwa opowiada się za tym, żeby utrzymać obowiązujące prawo; ale coraz więcej kobiet i mężczyzn opowiada się za jego liberalizacją - mówi Monika Rosa. - 40 proc. chce, żeby prawo zostało zliberalizowane.

Czytaj więcej

Komentarze
To cię zainteresuje
News, Kultura
22 minut temu „Jestem ze Śląska, czyli Znikąd. Bo kim są Ślązacy?” Wspominamy znamienne słowa Kazimierza Kutza

Dosadne, mocne, niejednokrotnie wulgarne, ale przede wszystkim nie pozwalające pozostawać obojętnym.

News
około 1 godziny temu Kierowca był tak pijany, że nie przeszkadzała mu jazda bez... opony! [ZDJĘCIA]

Policjanci z Namysłowa spotkali się z niecodzienną sytuacją.

News
2 godzin temu Rok więzienia w zawieszeniu za śmierć dwóch nastolatek

Arkadiusz O., potrącił na przejściu dla pieszych trzy osoby, dwie z nich zginęły. Zapadł wyrok w jego sprawie.

News, Kultura, Koncerty
3 godzin temu Zespół Scorpions zagra w Gliwicach! [BILETY, SCORPIONS GLIWICE 2019]

Zespół Scorpions zagra koncert w Gliwicach. Wkrótce ruszy sprzedaż biletów.

News
3 godzin temu Roraty 2018: ODPOWIEDZI na PYTANIA. Gość Niedzielny. Odpowiedzi, pytania roratnie [AKTUALIZACJA]

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzisiaj. Odpowiedzi na pytania z rorat.

News
4 godzin temu Roraty 2018: Pytania roratnie AKTUALIZACJA 15.13.2018. Odpowiedzi na pytania roratnie Małego Gościa Niedzielnego

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z rorat Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzi