Czytasz: Olimpijczyk wspiera Hospicjum św. Ojca Pio. Ty też możesz pomóc

Olimpijczyk wspiera Hospicjum św. Ojca Pio. Ty też możesz pomóc

Stanisław Gazda − olimpijczyk radem z Pszczyny wsparł Hospicyjną Rowerową Drużynę Odlotową, która walczy o 100 tys. zł na cel społeczny fundowane przez Fundację Lotto.

Stanisław Gazda jest gwiazdą polskiego kolarstwa lat 60. XX wieku. Urodził się w 1938 roku w Pszczynie. Zdobył szóste miejsce na igrzyskach olimpijskich w Rzymie w 1960 r. Zajmował czołowe miejsca w Wyścigach Pokoju, Tour de Pologne, Mistrzostwach Polski oraz w wyścigach dookoła Irlandii, Rumunii, Jugosławii, Kanady, Meksyku, Wielkiej Brytanii i Szkocji. Wielokrotnie odznaczany, m.in. otrzymał Złoty Krzyż Zasługi i Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Stanisław Gazda wziął udział w klipie filmowym promującym możliwość przyłączenia się kolarzy i rowerzystów do Hospicjum św. Ojca Pio w rywalizacji „Odlottowa jazda”. W zmaganiach bierze udział 30 organizacji społecznych z całej Polski. Walczą o nagrody finansowe ufundowane przez Fundację Lotto. Najwyższa to 100 tys. zł.

Drużyna pszczyńskiego hospicjum to obecnie ponad 850 uczestników, którzy z własnej woli zarejestrowali się w drużynie i przejechane na rowerze kilometry „przekazują” na rzecz hospicjum za pomocą aplikacji Endomondo. Rywalizacja trwa do 15 września. Drużyna pszczyńskiego hospicjum zdołała przeskoczyć z 17. miejsca na 7. Na koncie ma blisko 250 tys. przejechanych kilometrów.

Możliwość rejestracji w drużynie i pomocy hospicjum jest aktualna. Można zapisać się w każdej chwili. 
Szczegóły akcji znajdują się na www.hospicjumOjcaPio.pl