Czytasz: Stanica wodna czy domki dla bezdomnych kotów?

Stanica wodna czy domki dla bezdomnych kotów?

Ruszyło głosowanie na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego. Do wydania blisko 25 milionów złotych.

Do 24 września katowiczanie wybiorą na co miasto przeznaczy 24,5 mln złotych. W puli znalazło się 255 projektów, w tym 23 ogólnomiejskich. Mieszkańcy zgłosili pomysły o łącznej wartości przekraczającej 71,5 mln złotych.

Remont boiska na terenie domu dziecka, samochód ratowniczy dla strażaków, stanica wodna, sztuczne lodowisko, a może domki dla bezdomnych… kotów?

Najdroższym projektem jest pomysł przedstawiony przez harcerzy. Za 3 mln złotych chcą przebudować stanicę nad Stawem Morawa w Katowicach - Szopienicach. Wyremontowaną przystań chcą udostępnić mieszkańcom miasta. Swoją propozycję mają także strażacy ze znajdującej się za płotem OSP. Za 900 tys. zł chcą kupić średni samochód ratowniczy, który ma w efektywny sposób wzmocnić system bezpieczeństwa przeciwpożarowego w Katowicach.

1,5 mln złotych miałoby kosztować sztuczne lodowisko na terenie Parku Murckowskiego. Za 2 mln złotych można zmodernizować boisko wielofunkcyjnego na Koszutce. Pół miliona pozwoli na wyremontowanie boiska dla podopiecznych domu dziecka przy ul. Plebiscytowej.

Za 40 tys. złotych na terenie miasta miałoby powstać ponad 70 ocieplanych domków dla kotów. Miałoby to pozwolić na „bezproblemową koegzystencję pomiędzy ludźmi a kotami oraz na znaczne ograniczenie populacji gryzoni, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia mieszkańców miasta”.

Głosowanie

Na projekty można zagłosować przez internet w dniach 11-24 września. Uprawnione do głosowania są tylko osoby zameldowane w Katowicach w dniu 31 sierpnia 2017, które najpóźniej 24 września 2017 będą miały ukończone 16 lat. Aby wziąć udział w głosowaniu należy podać swój numer PESEL oraz nazwisko panieńskie matki.

Każdy mieszkaniec może przyznać 3 punkty. Może wybrać jeden projekt przyznając mu maksymalną ilość punktów lub przyznać po jednym trzem różnym propozycjom.

Czytaj więcej