Czytasz: Stadion Śląski prawie gotowy. Ależ wygląda!

Stadion Śląski prawie gotowy. Ależ wygląda!

Murawa i krzesełka już są. Czas na bieżnię.

W czerwcu, o czym informowaliśmy, położono na Śląskim murawę, specjalnie przywiezioną z Węgier. Na ostatnich prezentowanych zdjęciach widać już, że chorzowski "kocioł czarownic", którego przebudowa jest na ukończeniu, zmienił się nie do poznania. Otwarcie zapowiedziane jest na wrzesień tego roku. Do wykonania pozostają m.in. bieżnia i infrastruktura lekkoatletyczna. Rozpisano także przetarg na rozbudowę i renowację parkingów okalających stadion.

- Chcemy być na jesieni gotowi, by kontraktować tu poważne imprezy, na które wszyscy czekamy - zapewniał Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego.

I faktycznie, wygląda na to, że to się uda.

A wspomniana lekkoatletyka ma być w działalności stadionu niezwykle istotna. Być może zostaną na Śląskim rozegrane w przyszłości mistrzostwa Europy, o co chce zabiegać prezes PZLA, Tomasz Majewski. Mowa jest o roku 2022. Możliwe, że obiekt będzie także areną piłkarskich zmagań reprezentacji, z tym, że w tym wypadku mowa raczej o meczach towarzyskich. W przypadku tych "o punkty" musi ustąpić miejsca warszawskiemu PGE Narodowemu.

Najważniejsze sportowe wydarzenia na stadionie Śląskim:

 

Czytaj więcej