Czytasz: Śląski narodowym stadionem… lekkoatletycznym

Śląski narodowym stadionem… lekkoatletycznym

01:00
Minister sportu o przyszłości chorzowskiego stadionu.

W piątek w Londynie rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce. Czy takie wydarzenie zagości na Stadionie Śląskim w 2022 roku? Zdaniem ministra Witolda Bańki taka wizja jest „całkiem realna”.

- Cieszę się i ma nadzieję, że ten stadion będzie służył. To jest taka koncepcja narodowego stadionu lekkoatletycznego. To jest obiekt kategorii pierwszej z szybką nawierzchnią tartanową. Tutaj będzie można organizować najważniejsze międzynarodowe imprezy sportowe, lekkoatletyczne - mówi Witold Bańka.

Zanim jednak będzie można mówić o tym formacie wydarzeń sportowych, najpierw musi odbyć się tam szereg mniejszych imprez. Od przyszłego roku w Chorzowie będzie organizowane jedno z najważniejszych wydarzeń lekkoatletycznych w Polsce. Memoriał Janusza Kusocińskiego zaplanowano na czerwiec 2018 roku. Rok później mogłyby się odbyć tu mistrzostwa Polski, a w 2022 roku mistrzostwa Europy.

- Bardzo dobrze, że już po wielu latach po tych perypetiach, turbulencjach, wreszcie ten obiekt będzie otwarty. To jest ważny obiekt z punktu widzenia historii Śląska, regionu dla mnie bardzo ważnego, bo stąd przecież pochodzę.

Witold Bańka podkreślił, że zależy mu, żeby Stadion Śląski tętnił życiem. Zapewnił, że ministerstwo będzie wspierało PZLA w organizacji najważniejszych imprez w Chorzowie.

Stadion Śląski coraz bardziej żółto-niebieski!

- To też leży mi na sercu, żeby obiekt tętnił życiem. Żeby to nie był obiekt pusty. Będziemy wspierać starania Polskiego Związku Lekkiej Atletyki o to, żeby tutaj w Chorzowie były ważne imprezy lekkoatletyczne.

Najnowsze zdjęcia z przebudowy Stadionu Śląskiego:

Czytaj więcej