Czytasz: Stadion Śląski coraz bardziej żółto-niebieski!

Stadion Śląski coraz bardziej żółto-niebieski!

Otwarcie już we wrześniu. Zobacz najnowsze zdjęcia.

Zaglądamy na Stadion Śląski, gdzie pełną parą idzie modernizacja obiektu. W poniedziałek poinformowano o otrzymaniu przez obiekt pozwolenia na użytkowanie. Na Stadionie Śląskim trwają obecnie ostatnie prace wykończeniowe. To m.in. wyklejanie bieżni lekkoatletycznej i montaż pozostałej infrastruktury do lekkiej atletyki. Wobec wymogów pogodowych związanych z układaniem nawierzchni typu Mondo, zakończenie tego procesu oraz fazy testowania i certyfikowania bieżni mogą potrwać do 31 sierpnia. 

Najnowsze zdjęcia z przebudowy Stadionu Śląskiego:

Wciąż odbywają się prace w obrębie trybuny wschodniej; umeblowane muszą zostać strefa VIP oraz sky-boksy. Trwa także rozruch, testowanie i weryfikacja wszystkich systemów na stadionie. Do połowy sierpnia powinna zostać przebudowana promenada wokół Stadionu Śląskiego, a także część okolicznej infrastruktury drogowej i parkingowej.

Na widowniach zakończono już montaż krzesełek - łącznie ponad 54 tys. siedzisk w sześciu odcieniach koloru niebieskiego. Przejścia między sektorami pomalowano na żółto, dzięki czemu kolorystyka widowni nawiązuje do barw woj. śląskiego. Wykonane są instalacje nagłośnienia, oświetlenia. Układanie murawy na płycie boiska zakończono już w czerwcu.

Otwarcie "kotła czarownic" już we wrześniu

Otwarcie i pokazanie mieszkańcom regionu zmodernizowanego obiektu zaplanowano na wrzesień tego roku.

Stadion Śląski jest zamknięty od jesieni 2009 r., kiedy rozpoczął się końcowy etap jego modernizacji, czyli przede wszystkim montaż dachu. Zasadnicze prace wstrzymano w lipcu 2011 r. z powodu awarii przy podnoszeniu linowej konstrukcji dachu. Ostatecznie montaż zadaszenia zakończył się powodzeniem w grudniu 2015 r.

Ostateczny koszt przedsięwzięcia powinien zamknąć się ok. 650 mln zł. O zwiększonym wobec zakładanego koszcie zdecydowały głównie awaria przy budowie dachu oraz decyzja o rozszerzeniu funkcji obiektu.

Dudek pod wrażeniem, Ale najważniejsza lekka atletyka

Stadion Śląski ma być areną dla najważniejszych imprez polskiej i światowej lekkiej atletyki - takie są plany. Priorytety to organizacja lekkoatletycznych mistrzostw Europy w 2022 roku, mistrzostw Polski w 2019 roku oraz przez kilka najbliższych lat Memoriałów Janusza Kusocińskiego.

Nie zapomniano jednak także o piłce nożnej. - To może być najlepsza murawa w Polsce. Oby jak najszybciej odbył się tutaj mecz piłkarski - chwali obiekt Jerzy Dudek, który Stadion Śląski wizytował we wtorek. Możliwe, że obiekt będzie chociażby areną piłkarskich zmagań reprezentacji, z tym, że w tym wypadku mowa raczej o meczach towarzyskich. W przypadku tych "o punkty" musi ustąpić miejsca warszawskiemu PGE Narodowemu.

Najważniejsze sportowe wydarzenia na stadionie Śląskim:

Czytaj więcej