Czytasz: Stadion Śląski na Śląskich Targach Książki

Stadion Śląski na Śląskich Targach Książki

Stadion Śląski będzie jednym z wystawców na IV Śląskich Targach Książki, które rozpoczynają się w najbliższy piątek w Katowicach.

To doskonała okazja, by zapoznać się z monografią opisującą ponad 60-letnią historię chorzowskiego giganta, spotkać się z autorami publikacji, a także bohaterami, którzy tworzyli legendę Śląskiego.

IV Śląskie Targi Książki odbędą się w dniach 12-14 października br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Przez trzy dni trwania targów zapraszamy na stoisko Stadionu Śląskiego (nr 42), który w tym roku wydał wyjątkową monografię ,,Stadion Śląski. Kocioł Czarownic 1956–2018”. Na stoisku będzie można spotkać się nie tylko z autorami książki – Pawłem Czado, Jerzym Górą, Henrykiem Grzonką, Wojciechem Krzystankiem i Adamem Pawlickim, ale także z gwiazdami sportu i bohaterami wydarzeń, które miały miejsce na Stadionie Śląskim. Nie zabraknie także sportowych atrakcji, wspomnień, zabaw z czytelnikami i ciekawych nagród. Z kolei w przestrzeni targów można będzie zobaczyć wystawę poświęconą meczom piłkarskim Polski z Portugalią i Włochami na Stadionie Śląskim.

Ponadto w piątek, 12 października o godz. 17.00 w forum 2 odbędzie się specjalne spotkanie z autorami monografii „Stadion Śląski. Kocioł Czarownic 1956–2018” oraz gościem specjalnym Antonim Piechniczkiem. W oryginalny sposób zaprezentowane zostaną także koszulki drużyn, które zagrały swoje mecze na Śląskim. Specjalny pokaz zainteresuje nie tylko historyków sportu, ale także tych, którzy zwracają uwagę na zmieniające się trendy w modzie sportowej.

Stoisko Stadionu Śląskiego (nr 42) można odwiedzać w piątek i sobotę w godzinach 10.00-18.00 oraz w niedzielę w godzinach 10.00-17.00. Serdecznie zapraszamy.