Czytasz: Stadion Śląski dla śląskich i zagłębiowskich kibiców

Stadion Śląski dla śląskich i zagłębiowskich kibiców

RAŚ z Jerzym Gorzelikiem na czele apelują, żeby mecze Ruchu Chorzów z GKS Katowice i Zagłębiem Sosnowiec rozegrały się na Stadionie Śląskim.

Władze Ruchu Chorzów chcą zorganizować na Stadionie Śląskim spotkania 31. i 33. kolejki Nice I Ligi.

12 maja zmierzą się ze sobą Ruch Chorzów i GKS Katowice. 26 maja spotkają się Ruch Chorzów i Zagłębie Sosnowiec.

Stadion Śląski potrzebuje promocji

Klub radnych Ruchu Autonomii Śląska w Sejmiku Województwa Śląskiego apeluje do Marszałka i Zarządu Województwa Śląskiego o umożliwienie nieodpłatnego udostępnienia chorzowskiego obiektu.

- Zarząd spółki Ruch Chorzów mówi, że jest zainteresowany takim dwumeczem. Stadion Śląski potrzebuje promocji. Potrzebuje jej też śląska i zagłębiowska piłka nożna. W ostatnim czasie nasze drużyny obniżyły loty, kondycja poszła lekko w dół. Ale piłka nożna w naszym regionie cieszy się wielką popularnością. Chcielibyśmy przyciągnąć dziesiątki tysięcy fanów i pobijać frekwencje tego miejsca - tłumaczy Jerzy Gorzelik z RAŚ. 

To, zdaniem Gorzelika, szansa dla tego stadionu, który nie może kojarzyć się tylko z wielkimi koncertami albo meczami towarzyskimi polskiej reprezentacji. Gdyby mecze ligowe mogły się odbyć na Stadionie Śląskim, byłoby to nawiązaniem do tradycji pojedynków o tytuły mistrzowskie Ruchu Chorzów z Górnikiem Zabrze, gdzie stadion pękał w szwach.

Mecze drużyn, które mają kibiców na terenie całego województwa, mogą zgromadzić komplet publiczności, co oznaczać będzie ustanowienie rekordu frekwencji na spotkaniach drugiego szczebla rozgrywek. Takie mecze byłyby dobrą promocją nie tylko Stadionu Śląskiego, ale również naszego regionu jako futbolowego serca Polski.

Ligowe święto, które zapamięta piłkarska Polska

RAŚ proponuje działania promocyjne. Chcieliby nagrodzić drużynę, która zgromadzi większe grono fanów, a także tą, która przygotuje lepszą oprawę meczu. Oczywiście pod warunkiem, że mecze przebiegną w godnej atmosferze.

RAŚ podejmie ten temat przed styczniową sesją, na którą chce zaprosić przedstawicieli Ruchu Chorzów i Stadionu Śląskiego.

- Chcemy możliwie szybko rozstrzygnąć ten temat i zacząć budować atmosferę wielkiego piłkarskiego święta – mówi Gorzelik.

Jak piszą pomysłodawcy we wniosku: „Nie zmarnujmy ogromnej szansy na ożywienie chorzowskiego giganta i stworzenie widowiska, które na lata zapamiętane zostanie przez piłkarską Polskę”.

Czytaj więcej