Czytasz: Kolejami Śląskimi dziś za darmo. Znów jest smog!

Kolejami Śląskimi dziś za darmo. Znów jest smog!

Sprawdź smog w regionie [9 lutego].

W piątek jakość powietrza nie jest najlepsza. W większości miast naszego regionu normy szkodliwych pyłów PM 10 i PM2,5 są przekroczone.

Czystym powietrzem oddychają dziś wyłącznie mieszkańcy Żor, natomiast spacery powinni ograniczyć zwłaszcza mieszkańcy Żywca i Bielska-Białej.

Za darmo Kolejami Śląskimi z dowodem rejestracyjnym

Ze względu na złą jakość powietrza w dolinach beskidzkich, Koleje Śląskie wprowadzają darmowe przejazdy w piątek, 9 lutego. 

Aby skorzystać z bezpłatnego przejazdu Kolejami Śląskimi wystarczy podczas kontroli biletów okazać ważny dowód rejestracyjny.

W przeciwieństwie do poprzedniej edycji akcji, w tym roku nie trzeba być właścicielem pojazdu. Każdy kierowca może zabrać w podróż jedną osobę towarzyszącą. Bezpłatne przejazdy obowiązują na całej sieci Kolei Śląskich, z wyłączeniem odcinka przygranicznego Chałupki – Bohumin oraz pociągów Ornak na odcinku Żywiec – Zakopane.

Możliwość bezpłatnych przejazdów będzie obowiązywać przez cały dzień – od godziny 00:01 do 24:00. 

To już trzeci raz w tym roku, kiedy Koleje Śląskie ogłaszają bezpłatną komunikację w związku ze smogiem. W ciągu dwóch dni z takiej możliwości skorzystało prawie 4500 osób.

 

Czytaj więcej